Xiaomi Black Shark

Toto je Black Shark, čerstvo predstavený herný smartfón od Xiaomi!

Čínske jabĺčko predstavil netrpezlivo očakávaný model pre náruživých hráčov.

Čínske jabĺčko predstavilo netrpezlivo očakávaný model pre náruživých hráčov. Novinka Black Shark kombinuje netradične vyzerajúcu a zároveň celkom mohutnú konštrukciu s high-end špecifikáciami, pri ktorých si prídu na svoje i tí najnáročnejší. 

Hardvérová výbava novinky s operačným systémom Android (nadstavba JOY UI) pozostáva zo špičkového mobilného čipsetu Snapdragon 845, špeciálnej chladiacej architektúry (viac vrstiev vrátane vodného chladenia), až 6-palcového zobrazovacieho panela (o 120 Hz nepadlo ani slovo) s rozlíšením 2 160 x 1 080 pixelov, Hi-Fi, stereo reproduktorov, obrovskej 8 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB úložiska (UFS 2.1).

Musíme sa však rozlúčiť s 3,5 mm portom na pripájanie audio príslušenstva, pretože ten vo výbave už nefiguruje, informuje web AndroidAuthority.

V útrobách sa nachádza až 4 000 mAh akumulátor, pričom samotné nabíjanie prebieha prostredníctvom prítomného USB C portu. Nezabudli dokonca ani na podporu pre technológiu Quick Charge 3.0, čo pre používateľa znamená nadštandardne rýchle dopĺňanie elektrickej energie.

TIP REDAKCIE
Bežecký pás na doma čo najlacnejšie: Tento model teraz stojí len 150 €!

Rozmery: 161,6 x 75,4 x 5,1 mm – 9,25 mm
Váha: 190 gramov

Jedno z dvoch farebných prevedení Black Shark

Na zadnej strane konštrukcie Black Shark nájdeme duálny fotoaparát s rozlíšením 12 a 20 megapixelov, clonou f/1.75 a režimom Portrét, ktorý sa postará o rozmazané pozadie za objektom. Predná pre zmenu skrýva 20 megapixelový selfie snímač, ktorý dostal clonu f/2.2.

Odnímateľný herný ovládač

Ako sa predpokladalo, tak sa aj stalo. Xiaomi Black Shark možno obohatiť aj o jednoducho odnímateľný herný ovládač s vlastným 340 mAh akumulátorom (výdrž okolo tých 30 hodín), ktorý nám poskytne hardvérové ovládacie prvky, aby bolo k dispozícii viac pohodlia. Smartfón po pripojení tohto užitočného príslušenstva pripomína prenosnú hernú konzolu.

Cenovky začínajú na 479 dolároch (model so 6 GB RAMkou a 64 GB úložiskom) a končia pri sume 559 dolárov (model s 8 GB RAMkou a 128 GB úložiskom), pričom za dodatočný ovládač zaplatíme okolo 29 dolárov. Dostupnosť je hlásená na 20. apríl, píše GizmoChina.

Herný ovládač pre Black Shark
Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať