Xiaomi Black Shark
Xiaomi Black Shark

Čínske jabĺčko predstavilo netrpezlivo očakávaný model pre náruživých hráčov. Novinka Black Shark kombinuje netradične vyzerajúcu a zároveň celkom mohutnú konštrukciu s high-end špecifikáciami, pri ktorých si prídu na svoje i tí najnáročnejší. 

Hardvérová výbava novinky s operačným systémom Android (nadstavba JOY UI) pozostáva zo špičkového mobilného čipsetu Snapdragon 845, špeciálnej chladiacej architektúry (viac vrstiev vrátane vodného chladenia), až 6-palcového zobrazovacieho panela (o 120 Hz nepadlo ani slovo) s rozlíšením 2 160 x 1 080 pixelov, Hi-Fi, stereo reproduktorov, obrovskej 8 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB úložiska (UFS 2.1).

Musíme sa však rozlúčiť s 3,5 mm portom na pripájanie audio príslušenstva, pretože ten vo výbave už nefiguruje, informuje web AndroidAuthority.

V útrobách sa nachádza až 4 000 mAh akumulátor, pričom samotné nabíjanie prebieha prostredníctvom prítomného USB C portu. Nezabudli dokonca ani na podporu pre technológiu Quick Charge 3.0, čo pre používateľa znamená nadštandardne rýchle dopĺňanie elektrickej energie.

Rozmery: 161,6 x 75,4 x 5,1 mm – 9,25 mm
Váha: 190 gramov

Jedno z dvoch farebných prevedení Black Shark

Na zadnej strane konštrukcie Black Shark nájdeme duálny fotoaparát s rozlíšením 12 a 20 megapixelov, clonou f/1.75 a režimom Portrét, ktorý sa postará o rozmazané pozadie za objektom. Predná pre zmenu skrýva 20 megapixelový selfie snímač, ktorý dostal clonu f/2.2.

Odnímateľný herný ovládač

Ako sa predpokladalo, tak sa aj stalo. Xiaomi Black Shark možno obohatiť aj o jednoducho odnímateľný herný ovládač s vlastným 340 mAh akumulátorom (výdrž okolo tých 30 hodín), ktorý nám poskytne hardvérové ovládacie prvky, aby bolo k dispozícii viac pohodlia. Smartfón po pripojení tohto užitočného príslušenstva pripomína prenosnú hernú konzolu.

TIP REDAKCIE
SŤAHUJ herný hit PUBG pre Android a iOS už aj na Slovensku!

Cenovky začínajú na 479 dolároch (model so 6 GB RAMkou a 64 GB úložiskom) a končia pri sume 559 dolárov (model s 8 GB RAMkou a 128 GB úložiskom), pričom za dodatočný ovládač zaplatíme okolo 29 dolárov. Dostupnosť je hlásená na 20. apríl, píše GizmoChina.

Herný ovládač pre Black Shark