Tesla Semi má konkurenta: Volvo predstavilo nový elektrický kamión

Renomovaná švédska automobilka Volvo prináša novinku na elektrickú energiu.

Renomovaná švédska automobilka Volvo prináša novinku na elektrickú energiu. Nejde však o osobné, ale o nákladné vozidlo, ktoré dostalo za úlohu konkurovať obávanému kamiónu Semi.

FL Electric môže obsahovať hneď niekoľko rôzne veľkých akumulátorov, čiže ponúka niekoľko rôznych dojazdov na jedno nabitie. Electrek píše, že tá najlepšia konfigurácia zvládne prejsť približne tých 300 kilometrov, čo je v porovnaní s vyššie spomenutým americkým kúskom iba slabý odvar. Ten najlepší model od Tesly totiž zvláda až cez 800 kilometrov.

Čerstvo predstavený ťahač návesov so značkou Volvo váži 16 ton a ako tvrdí prezident divízie Volvo Trucks, Claes Nilsson, novinka je vyrobená do mestského prostredia. Z toho teda vyplýva, že na výdrži batérie v tomto prípade nezáleží až tak, ako keby bola určená na medzinárodnú dopravu.

TIP REDAKCIE
200 W nabíjanie môže prísť už v polovici tohto roku! Uvedie ho Xiaomi a Oppo

Má aj rýchle nabíjanie

Kamión FL Electric vybavili 185 kW elektrickým motorom s nepretržitým výkonom o veľkosti 130 kW či krútiacim momentom 425 Nm, dvoj-rýchlostnou prevodovkou, dvomi až šiestimi li-ion akumulátormi (od 100 do 300 kWh) a podporou pre rýchle nabíjanie (do 150 kW), čo umožní doplniť šťavu v priebehu 1 až 2 hodín. Za bežných okolností to potrvá zhruba tých 10.

Prvé kúsky už začínajú brázdiť verejnú dopravnú infraštruktúru vo švédskom meste Gothenburg.

https://electrek.co/2018/04/12/volvo-unveils-all-electric-truck/inside-out/

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať