Samsung Galaxy S9: Prehľad všetkého, čo vieme o novom kráľovi smartfónov

Všetko, čo nám Samsung Galaxy S9 zatiaľ odhalil. Dizajn, konštrukcia a aj hardvérová výbava.

Kórejský gigant nám už onedlho ukáže svoje tohtoročné eso, ktoré opäť roztrasie celý mobilný priemysel. Nový high-end model Galaxy S9 bude totiž sedieť na samotnom vrchole spotrebiteľského trhu a tu je všetko, čo o ňom momentálne vieme.

A ani zďaleka toho nie je málo. Pár dní pred MWC 2018 sa však nemáme ani čomu čudovať – na 25. 2., čiže na deň pred oficiálnym otvorením brány, si Samsung naplánoval už tradičné mediálne podujatie, kde predstaví hviezdu tohto roka. Nie vlastne jednu, ale rovno dve, pretože okrem klasického modelu Galaxy S9 uvidíme i mierne väčšieho a mierne lepšie vybaveného súrodenca Galaxy S9+.

Očakávaná technická špecifikácia:

  • Displej: 5,8″ / 6,2″, Super AMOLED, 1 440 x 2 960 px, 84,2 % / 83,8 %
  • Čipset: Exynos 9810 (v USA ho nahradí Snapdragon 845)
  • Fotoaparáty: 12 Mpx, f/1,5 / f/1,6,
  • RAM: 4 GB  / 6 GB
  • Batéria: 3 000 mAh / 3 500 mAh
  • Špecialitky: 3D Touch
  • Systém: Android 8.0 Oreo + Samsung Experience 9.0
  • Rozmer S9: 147,6 x 68,7 x 8,4 mm
  • Rozmer S9+: 157,7 x 73,8 x 8,5 mm

Galaxy S9: Konštrukcia, dizajn a materiály

Z doterajších špekulácií a dôveryhodne vyzerajúcich únikov vieme, že si nová vlajková loď so značkou Samsung s celkom slušnou pravdepodobnosťou zachová viac-menej to isté vizuálne, konštrukčné a aj materiálové prevedenie. Očakávať však môžeme nové farebné prevedenie, asi ružové.

Výrobca zrejme iba vylepší pomer medzi zobrazovacím panelom a prednou stranou, doladí detaily na súčasnom dizajne Galaxy S8 a pridá kvalitnejšie ochranné sklo Gorilla Glass 5. Možno aj kvalitnejší rámik. iPhone X predsa ponúka nehrdzavejúcu oceľ, nie tuctový hliník. Nejaké tie možnosti tu teda existujú.

Štandardný a veľký model (FOTO Evan Blass / twitter.com)
Kráľ v ružovom kabáte

Galaxy S9: Hardvér a softvér

Najväčšie inovácie tento rok podľa všetkého čakajú hardvérovú časť výbavy Galaxy S9.

Ako bolo možné počuť trošku dávnejšie, Samsung by mal svoje esá vybaviť stále žiadaným 3,5 mm portom či dvojicou stereo reproduktorov so zvukovým systémom Dolby Surround, ktorú vyladia ostrieľaní zvukoví inžinieri z renomovanej rakúskej audio spoločnosti AKG.

Keby však náhodou niekto nevedel, tá patrí pod krídla spoločnosti HARMAN a tá zase pod krídla juhokórejského giganta. Velí tu teda on a my by sme to mali adekvátne pocítiť na vysokej kvalite zvukového výstupu smartfónu. Vertikálna integrácia má totiž svoje veľké čaro.

Ďalšou zaujímavou inováciou bude duálny fotoaparát modelu Galaxy S9+ s identickým rozlíšením, no rozdielnym clonovým číslom, ktorý by mal byť súčasťou ergonomickejšej aj badateľne symetrickejšej zadnej strany. Viac vizuálnych detailov nájdete na videu nižšie.

S podobným trikom prišiel aj čínsky gigant Huawei – zadná strana konkurenta Mate 10 Pro je totiž rovnako precízne vyladená. Snímač odtlačkov na doslova ideálnom mieste a keď sa na ňu pozriete, v tom momente pocítite vizuálne uspokojenie. Jednoducho niečo pre perfekcionistov. A presne o tom istom by mal byť podľa únikov aj nový kráľ celého mobilného priemyslu.

Čo sa týka kvality fotoaparátov, vďaka poslednému úniku zo sociálnej siete Twitter môžeme bez obáv povedať, že si medzigeneračný rozdiel tento rok všimne aj technicky menej zdatný používateľ. Samozrejme, porovnanie nižšie treba stále brať s určitou rezervou. Ide totiž o únik z populárnej čínskej sociálnej siete Weibo, kde je plno špekulantov.

Všetko teda naznačuje tomu, že Samsung zameral marketing práve na túto oblasť hardvérovej výbavy. Nedávno nám to navyše sčasti potvrdil i dôveryhodný únik priamo z webu giganta, kde sme sa dozvedeli, že obe novinky ponúknu ako pokročilú AF technológiu (Super PD – opäť o niečo rýchlejšie ostrenie), tak aj ISOCELL technológiu alebo natáčanie Full HD videa pri dychberúcej kadencii až 480 snímok za jednu jedinú sekundu.

TIP REDAKCIE
Android hry pre Windows PC: Google zahájil beta testovanie

Ako píše CNET, počuť bolo aj o nových objektívoch, čo vraj vylepší kvalitu v zlých svetelných podmienkach, alebo o možnosti výberu medzi clonou f/1,5 a f/2,4.

Samsung Galaxy S9 by mal po softvérovej stránke poháňať operačný systém Android 8.0 Oreo s obľúbenou grafickou nadstavbou Samsung Experience vo verzii 9.0.

 

AKTUALIZÁCIE

[16.2.] Samsung dal opäť najavo, že to tento rok myslí s fotoaparátmi smrteľne vážne. Čerstvé video sa totiž točí okolo foto hardvéru a avizovaných zmien, o ktorých však zatiaľ príliš veľa bližších detailov nepoznáme.

https://www.youtube.com/watch?v=D-EcyYkv-mU

[20.2.] Na internet sa dostal celkom slušný náklad uniknutých informácií. Vďaka webu WinFuture by sme mohli povedať, že drvivá väčšina doterajších čísiel Galaxy S9 a Galaxy S9+ nebola príliš ďaleko od toho, čo vieme po novom. Konkrétne detaily nájdeš v našom druhom článku.

Rovnako vyšlo na svetlo sveta ďalšie farebné prevedenie. Okrem ružového sa vraj dočkáme aj strieborného high-end Android smartfónu so značkou Samsung.

[21.2] Internetom začali kolovať živé fotografie, kde má byť zachytený obyčajný model Galaxy S9. Android smartfón sa podobá na nedávno uniknuté rendery, takže máme s pomerne slušnou pravdepodobnosťou česť vidieť novú vlajkovú loď spoločnosti Samsung v značnom predstihu.

Samsung Galaxy S9

[23.2.] Vyzerá to tak, že už poznáme aj cenovku. Samsung Galaxy S9 by mal stáť okolo 850 a rozmernejší aj lepšie vybavený model Galaxy S9+ pre zmenu až takmer 1 000 eur. Za informáciami tentokrát stojí známy leaker Evan Blass.

[25.2.] YouTube kanál Slashleaks zverejnil vraj oficiálne video, kde nám pózuje ako Galaxy S9, tak aj Galaxy S9+.

https://www.youtube.com/watch?v=DQBpW-zWMXY

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať