s9 purple

Chystáš sa na Samsung Galaxy S9? Tak sa priprav na šialene vysokú cenu!

Do predstavenia novej dvojice nových vlajkových lodí od Samsungu, Galaxy S9 a Galaxy S9+, ostáva už len dva pol týždňa. Uniknuté informácie sú preto viac než zaručené, čo sa pretavilo aj v zaujímavú správu týkajúcu sa ich ceny.

Do predstavenia novej dvojice nových vlajkových lodí od Samsungu, Galaxy S9 a Galaxy S9+, ostáva už len dva pol týždňa. Uniknuté informácie sú preto viac než zaručené, čo sa pretavilo aj v zaujímavú správu týkajúcu sa ich ceny.

Aj napriek tomu, že budú na prvý pohľad takmer nerozoznateľné od Galaxy S8 a S8+ majú byť drahšie. To zároveň znamená, že pôjde o najdrahšie telefóny radu Galaxy S vôbec.

Prvá správa prišla priamo z Južnej Kórey, presnejšie z renomovaného servera ETNews, ktorý tvrdí, že Galaxy S9 bude stáť v rozmedzí od 945 000 do 1 000 000 wonov, čo je v Južnej Kórei cenový posun o približne 10 €. V Európe to má byť podstatne horšie. Ako server Techradar naznačil, v takom Anglicku môže dôjsť k cenovému navýšeniu až o 100 libier, čo už nie je zanedbateľná čiastka.

Pre Slovákov to znamená jednu vec. Galaxy S9 bude poriadne drahý telefón, so štartovacou cenou blížiacou sa k 900 €. Dalo sa to však aj trošku čakať. Koniec koncov, tento rok Apple ukázal, že aj keď predal menej iPhonov než minulý rok, zarobil ešte viac. Všetko vďaka vysokej cene iPhone X, ktorú boli ľudia ochotní zaplatiť.

Dokedy bude cena stúpať? Kým im to dovolíme

Pre tých, ktorí sú zvyknutí kupovať si telefón za hotovosť však pôjde určite o šok. Nedávno sme za vlajkové lode platili 500 €, neskôr už 600 €, potom 700 € až nakoniec skončíme pri 900 € za Galaxy S model a 1000 € za Note. Pre mnohých sa teda váha naklonila smerom k lacnejším modelom, ktorých neustále pribúda. Výrobcovia ako Xiaomi či Oukitel, Leagoo, Ulefone a ďalšie, produkujú telefóny, ktoré sú nie len dobre vybavené, ale aj pekne vyzerajú.

Mnohí z nich pomaly ale isto začínajú v Európe otvárať vlastné servisné centrá a sklady, aby tak boli k zákazníkom ešte bližšie. Neprekvapilo by nás, ak by sa im u nás skutočne podarilo preraziť. Dať 1 000 € za telefón je predsa len trošku prehnané.

Čo na to hovoríš ty? Koľko si ochotný „vysoliť“ za smartfón? Daj nám vedieť v našej novej diskusii nižšie!

Total
4
Zdieľaní