Samsung Galaxy S8

Nadchádzajúca vlajková loď juhokórejského výrobcu spotrebnej elektroniky má tento rok so sebou priniesť precízne vyladený audio výstup. Za zabudovanými reproduktormi budú totiž tentokrát stáť špičkoví odborníci z Rakúska. 

Vyplýva to z najčerstvejších špekulácií na webe SamMobile, kde sa spomína ako vylepšený inteligentný asistent Bixby, tak aj kvalitné stereo reproduktory so značkou AKG, ktorá patrí pod krídla jednej z viacerých externých divízií spoločnosti Samsung, Harman.

Značková duálna zostava v Samsung Galaxy S9 alebo S9+ vraj ponúkne duálny zvukový systém Dolby Surround, čiže niečo, na čo mnohí fanúšikovia elektronických produktov z dielne výrobcu čakajú už celkom slušnú dobu. Minulý rok si v základnom balení Galaxy S8 síce našli prémiové slúchadla, presnejšie štuple od AKG, no z avizovaných reproduktorov nakoniec nič nebolo.

Preklad v reálnom čase

Čo sa týka spomínaného vylepšenia asistenta s názvom Bixby, tak tomu by mala pribudnúť opäť o niečo pokročilejšie softvérová funkcionalita na vizuálny preklad textu z jedného jazyka do druhého. Áno, niečo také s ním vedia vlajkové lode od Samsungu už dnes, no nie v reálnom čase. Po novom by teda mal vedieť prekladať takmer okamžite.

Samozrejme, všetko, čo sa tu spomenulo, treba stále brať s určitou rezervou. Do oficiálneho predstavenia Galaxy S9 predsa zostáva ešte viac ako týždeň, takže tu stále hovoríme iba o obyčajných špekuláciách z technologických kuloárov.