MWC 2018: Aké maškrty môžeme tento rok očakávať?

Tak ako každý rok, aj tento máme pred sebou jedno z najväčších podujatí so spotrebiteľskou elektronikou, kde uvidíme náklad tých najpokročilejších mobilných technológií.

Tak ako každý rok, aj tento máme pred sebou jedno z najväčších podujatí so spotrebiteľskou elektronikou, kde uvidíme náklad tých najpokročilejších mobilných technológií. Preto nebude na MWC 2018 chýbať ako Samsung, tak ani Huawei, Sony a dokonca ani Nokia.

Podujatie Mobile World Congress otvorí svoje brány už tradične v španielskej Barcelone, a to 26. februára, čiže o pár dní, pričom potrvá až do 1. marca. Počas tejto doby budú prebiehať predstavenia a vystavenia očakávaných horúcich noviniek, aby si ich mohli prítomní účastníci obzrieť, vyskúšať a aj odfotografovať alebo natočiť.

Vlajková loď juhokórejského giganta, Samsung Galaxy S9, bude mať premiéru deň pred oficiálnym štartom MWC. Priamo počas podujatia by mali uzrieť svetlo sveta hneď viaceré zaujímavé kúsky od renomovaných výrobcov z celého sveta.

MWC 2018

Chýbať dokonca nebude ani Nokia, ktorá vstala z mŕtvych. Od nej sa vraj dočkáme ako hi-tech Android smartfónu Nokia 7+, tak aj cenovo dostupnejšieho modelu Nokia 1. Ak však niekto očakával eso od čínskeho jabĺčka Xiaomi, tak zrejme zostane sklamaný, pretože Mi 7 uvidíme až trošku neskôr. A niečo podobné platí i o nadchádzajúcej vlajkovej lodi z dielne taiwanského priekopníka High Tech Computer, o avizovanom smartfóne HTC U12.

Poďme ale na detaily.

Samsung

Očakávané smartfóny: Galaxy S9, Galaxy S9+

Ako je už zvykom, spoločnosť Samsung už onedlho vyrukuje s generačným nástupcom minuloročnej vlajkovej lode. Novinky Galaxy S9 a Galaxy S9+ by mali prejsť iba jemnou vizuálnou zmenou. To najdôležitejšie sa údajne odohrá priamo pod kapotou a na zadnej strane, pretože hlavný fotoaparát hodlá prepisovať dejiny.

Rovnako môžeme očakávať modernejší pomer medzi zobrazovacím panelom a prednou stranou konštrukcie, respektíve prítomnosť trošku prémiovejších materiálov. Ako je navyše vidieť trošku nižšie, hardvér na zadnej strane prešiel razantnou reorganizáciou, aby tak bol po vzore Huawei Mate 10 Pro viac symetrickejší.

Údajne Galaxy S9+ v ružovom kabáte (FOTO @evleaks / twitter.com)

Nokia

Očakávané smartfóny: Nokia 7+, Nokia 1

Spoločnosť HMD Global nám hodlá v mene fínskej legendy predstaviť rovno dva nové smartfóny. Jeden z dvojice ponúkne pokročilú hardvérovú výbavu, zatiaľ čo ten druhý bude pre zmenu zameraný na potreby menej náročnejších používateľov.

TIP REDAKCIE
Čína zaviedla 7-týždňovú karanténu pre posádky nákladných lodí, nariadenia zhoršujú ekonomickú situáciu

V prvom prípade je reč o kúsku s názvom Nokia 7+, ktorý by mal dostať čistý Android alebo displej s pomerom strán 18:9 a aj s tenučkými rámikmi. V druhom prípade hovoríme o Nokii 1 s extrémne nízkou cenovkou, čo sa, samozrejme, odrazí na jej výbave či konštrukčnom prevedení.

Nokia 7+

LG

Očakávané smartfóny: V30+

Juhokórejský gigant číslo 2. hodlá so sebou do Španielska priniesť vylepšenú verziu minuloročného hi-tech kúsku LG V30, ktorej podľa všetkého pribudnú schopnejšie AI kapacity. Predovšetkým na uľahčenie používania fotoaparátu alebo kamery.

Novinka by mala dostať názov V30+ a čo sa týka iných inovácií, vraj nemáme očakávať nič veľké, pretože bude vyzerať a zároveň aj fungovať takmer ako predchodca.

Predstavenie novej vlajkovej lode zrejme nastane až niekedy v marci. Ešte dávnejšie bolo totiž počuť o problémoch s dizajnom, kvôli ktorým mali dátum mediálnej konferencie nakoniec presunúť na neskôr. Do úvahy tu pripadá začiatok leta.

LG V30

Huawei

Očakávané smartfóny: P20, P20 Plus, P20 Lite

Čínsky gigant si tento rok pre nás pripravil vynovenú vlajkovú loď, ktorú vraj pomenoval ako P20, nie P11. Spolu s ňou ale s najväčšou pravdepodobnosťou uzrie svetlo sveta aj jej rozmernejšia či odľahčená verzia, model P20 Plus a P20 Lite.

Najzásadnejšie inovácie by mal reprezentovať trojitý fotoaparát zo zadnej strany vlajkovej lode. Aké výhody ale táto hardvérová kombinácia ponúkne, sú zatiaľ neznáme. Špekuluje sa o citeľne lepšej kvalite záberov z prostredia so zlými svetelnými podmienkami, no možností je v tomto prípade trošku viac ako iba jedna.

Vraj prototyp Huawei P20 (FOTO slashleaks.com)

Sony

Očakávané smartfóny: Xperia XZ Premium 2, Xperia XZ2

A Sony? Japonský samuraj podľa dostupných informácií z technologických kuloárov vyrukuje s až dvomi hi-tech novinkami. Jednou by mala byť nová Xperia XZ Premium 2 a tou druhou zase Xperia XZ2. Presne tak, vraj sa dočkáme aj ďalšej vlajkovej lode.

Oba kúsky zrejme ponesú nový kabát, čo znamená, že súčasný dizajn, ktorý je už dlhšiu dobu kritizovaný, konečne trošku zmodernizujú. Môžeme preto očakávať ako tenučké rámiky okolo displeja, tak aj minimalistické konštrukčné detaily. Tie nám dokonca potvrdil i jeden z viacerých únikov.

FOTO Vortex.ge

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať