sony

Snapdragon 845 a displej s pomerom strán 18:9. Nová Sony Xperia môže byť zaujímavá

Fanúšikovia japonských technológií a dizajnu by mali spozornieť. Divízia Sony Mobile pripravuje nový vlajkový model, ktorý by sme mohli uvidieť už o dva týždne, na podujatí Mobile World Congress 2018.

Fanúšikovia japonských technológií a dizajnu by mali spozornieť. Divízia Sony Mobile pripravuje nový vlajkový model, ktorý by sme mohli uvidieť už o dva týždne, na podujatí Mobile World Congress 2018.

Nová Sony Xperia nesie kódové označenie H8266 a objavila sa vo výpise testovacej aplikácie AnTuTu. Čo je dôležité, testovaním tento model neprešiel prvýkrát. Už v decembri 2017 sa v AnTuTu objavil model s rovnakým kódovým označením.

Aktuálne záznamy iba potvrdili niektoré parametre, ktoré vyšli najavo už z decembrového testovania výkonu. Štandard neprezrádza veľa detailov, no tých pár stačí na to, aby sme smartfón zaradili na popredné priečky hierarchie.

Sony Xperia ponúkne maximum mobilného výkonu vďaka procesorovej sade Snapdragon 845 a moderný pretiahnutý displej s pomerom strán 18:9 a FHD+ rozlíšením. Tento model nebude predstavovať úplný vrchol portfólia, kde sa očakáva použitie obvyklého 4K displeja alebo kamery s výnimočne vysokým snímkovaním.

TIP REDAKCIE
Vývojári si trhajú vlasy: Huawei AppGallery umožňuje sťahovanie platených aplikácií úplne zadarmo (AKTUALIZOVANÉ)
Sony Xperia
© Weibo

Výpis ďalej odhaľuje 4 GB operačnú pamäť, 64 GB úložisko a operačný systém Android 8.0 Oreo. Zo skôr zverejnených dohadov spomenieme napríklad 3130 mAh akumulátor, odolnosť voči vode a prachu či duálny fotoaparát, ktorý by mal byť tvorený dvoma 12 Mpx snímačmi.

Výborné parametre sú jedna vec, dizajn druhá. Typický hranatý vzhľad je možno jedinečný a ľahko identifikovateľný, no dlho sa nemenil. Teda ak prehliadneme pár konštrukčných detailov. Vrásky robia hlavne hrubé horizontálne hrany, ktoré v ponímaní súčasných smartfónov s extra úzkymi rámikmi pôsobia zastaralo.

Displej s pomerom strán 18:9 naznačuje, že dôjde k zúženiu kritizovaných hrán, na čo sa tešíme. Až minimalistické rámiky dajú hranatej konštrukcii ten pravý look, ktorý bude priťahovať pohľady.