Huawei P20 bude hi-tech delo: Ponúkne až trojitý fotoaparát a výrez v štýle iPhone X!

Nadchádzajúca pýcha čínskeho giganta nám podľa všetkého predviedla svoj prototyp v ochrannom puzdre.

Nadchádzajúca pýcha čínskeho giganta nám podľa všetkého predviedla svoj prototyp v ochrannom puzdre. Aj keď teda veľa detailov neuvidíte, to, čo vidieť je, sú fotoaparáty, ktorých v tomto prípade napočítate až päť, a povedomý výrez v hornej časti displeja.

Presne tak, tri sa nachádzajú na zadnej strane a dva z nich na prednej strane konštrukcie netrpezlivo očakávaného generačného nástupcu za minuloročný model Huawei P10. A čo sa týka výrezu, pohľad na prednú stranu vlajkovej lode vám bude bez akýchkoľvek pochýb pripomínať šperk od Applu, smartfón iPhone X. Ide ale iba o jednu z troch verzií, tie dve ho nemajú

Samozrejme, keďže sa s najväčšou pravdepodobnosťou pozeráme na nedokončený prototyp, ktorý dostali k dispozícii výrobcovia príslušenstva ešte v miernom predstihu, finálna verzia P20 mať tento kontroverzný výrez už nemusí. Nejaká tá šanca tu však i napriek tomu existuje, a vôbec nie je zanedbateľná.

Päť fotoaparátov a jeden smartfón

Ako nedávno odhalila upútavka výrobcu a po novom aj uniknuté rendery zariadení z modelového radu P20, v hardvérovej výbave nebude chýbať technológia na rozpoznávanie tváre používateľa, ktorou je vybavená i desiatka zo slnečnej Kalifornie. Presne na tento účel poslúži predná dvojica foto senzorov.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 Ultra: Tak šialene gigantický fotomodul na telefón snáď ešte nebol!

Na čo by mal slúžiť tretí foto senzor tomu hlavnému, nevieme, no zrejme pôjde o ďalšie užitočné vylepšenie súčasného duálneho systému, v rámci ktorého jeden zo senzorov zbiera informácie o farbách, zatiaľ čo druhého zaujíma svetlo či tiene. Môžeme si však byť istí, že inovácia na 99 percent prinesie vyššiu kvalitu záberov. Zrejme v zlých svetelných podmienkach.

Predstavenie Huawei P20 neprebehne počas nadchádzajúceho podujatia MWC 2017, ale až trošku neskôr, aby ho nezatienil Samsung s jeho Galaxy S9 či S9+. Gigant z Číny chce mať pre seba toľko pozornosti, koľko len bude možné, preto sa dočkáme až niekedy koncom marca, píše GSMArena.