nokia

Nokia 7+ a Nokia 1: Toto sú novinky, ktoré budú predstavené na MWC!

HMD Global, spoločnosť, ktorá vlastní práva na značku Nokia, si pre tohtoročný veľtrh MWC konajúci sa v slnečnej Barcelone, pripravila dve novinky.

HMD Global, spoločnosť, ktorá vlastní práva na značku Nokia, si pre tohtoročný veľtrh MWC konajúci sa v slnečnej Barcelone, pripravila dve novinky. Tie na svetlo sveta priniesol známy informátor Evan Blass. Tešiť sa vraj môžeme na Nokia 7+, súčasť rodiny Android One a ultralacný smartfón Nokia 1.

Na MWC 2018 v Barcelone tento rok okrem Samsung Galaxy S9 uvidíme novinky od snáď všetkých výrobcov. Výnimkou nebude ani Nokia, ktorá pod záštitou firmy HMD Global predstaví minimálne dve novinky. Tu sú ich vlastnosti.

nokia7plus

Nokia 7+

Pri Nokii 7 sa môžeme ako pri vôbec prvom smartfóne z rúk Nokie tešiť na moderný displej s pomerom strán 18:9 a úzkymi rámikmi. Zadnú stranu prekrytú ochranným sklom bude zdobiť duálny fotoaparát s certifikáciou od spoločnosti Zeiss a samozrejme aj snímač odtlačkov prstov. Pozornosť určite láka aj označenie „Android One,“ ktoré značí, že Nokia 7+ bude bežať podobne, ako Xiaomi Mi A1 či HTC U11 Life na čistom Androide.

nokia7plus2

Práve táto informácia je tak trochu zvláštna, keďže Nokia svoje smartfóny vybavuje výlučne čistým Androidom, čo je poznať hlavne na rýchlosti aktualizácií svojich zariadení. Aké výhody skrýva Android One je nateraz tajomstvo.

Čo sa zvyšku špecifikácií týka, Nokia 7+ má ponúknuť 6,0-palcový displej s Full HD rozlíšením, osemjadrový procesor Snapdragon 660, 4 GB operačnej pamäte RAM64 GB úložisko. Chýbať nebude dvojica zadných fotoaparátov s rozlíšením 12 + 13 Mpx a predný senzor s rozlíšením 16 Mpx.

nokia1

Nokia 1

Kompletne plastová Nokia 1 sa v ponuke obľúbeného fínskeho výrobcu bude pýšiť označením „najlacnejší smartfón“. Jej telo bude zaoblené, vďaka čomu by mohla perfektne padnúť do ruky. Okrem toho bude veľkostne podstatne menšia, než Nokia 7+. Hovorí sa o veľkosti displeja menšej ako 5 palcov a rozlíšení 1 280 x 720 pixelov, čo je stále viac než postačujú.

Čo sa špecifikácii týka, o Nokii 1 toho veľa nevieme. Predpokladá sa, že ju bude poháňať skromný 1 GB operačnej pamäte RAM8 GB úložisko.

Viac sa dozvieme už o pár dní, keď vypukne najväčší veľtrh s mobilnými technológiami na svete, MWC 2018.

Total
2
Zdieľaní