Najväčšia flotila elektrobusov: Čína ukázala svetu, ako má bojovať s klimatickými zmenami

Čínske mesto Šen-čen, kde žije viac ako 12 miliónov ľudí, dokončilo modernizáciu mestskej hromadnej dopravy.

Čínske mesto Šen-čen, kde žije viac ako 12 miliónov ľudí, dokončilo modernizáciu mestskej hromadnej dopravy. Až cez 16-tisíc miestnych autobusov poháňa elektrická energia, ktorá tak prispeje k viacerým pozitívnym zmenám. 

Podľa dostupných informácií z webu Electrek tu hovoríme ako o ušetrení obrovského množstva fosílneho paliva, tak aj o citeľnej redukcii pre naše krehké životné prostredie nebezpečných emisií.

Odhadujú, že flotila ušetrí 345 000 ton paliva a zníži emisie oxidu uhličitého o 1,35 milióna ton.

Elektrické autobusy spotrebujú o 72,9 percent menej energie ako naftové autobusy.

Rovnako tu stojí za zmienku, že väčšiu flotilu momentálne nikde inde vo svete nenájdete. A aby sa náhodou nestalo, že niektorý z vybitých elektrobusov zostane príliš dlho bez šťavy, vybudovali až 8-tisíc nabíjačiek, pričom tie rozdelili do 510 nabíjacích staníc po celom meste.

TIP REDAKCIE
Spoločnosť Nothing to roztočí: Budúci rok príde s prvým smartfónom!

Modernizačný projekt stihli dokončiť podstatne skôr, ako bolo naplánované, pretože sa pôvodne hovorilo o roku 2018.

Modernizácia taxíkov

Autobusy ale nie sú jediným dopravným prostriedkom pre širokú verejnosť v Šen-čene, ktorý čaká takýto osud. Ten istý proces prebieha aj s miestnymi taxíkmi. Ak by sme to premietli do konkrétnych čísiel, až 60 percent z nich dnes poháňa elektrická energia. Cieľ, čiže 100 percent, vraj dosiahnu okolo roku 2020, možno aj skôr.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať