google glass

Kontroverzné okuliare Glass dostali druhú šancu, bežný zákazník ich už ale nevyužije

Kontroverzný elektronický produkt na hlavu dostal zelenú – tentokrát ale v priemyselnej oblasti, kde pomáha zvýšiť pracovnú efektivitu. Obyčajnému používateľovi je teda k ničomu.

Kontroverzný elektronický produkt na hlavu dostal zelenú – tentokrát ale v priemyselnej oblasti, kde pomôže a v súčasnosti už aj pomáha zvyšovať pracovnú efektivitu. Obyčajnému používateľovi je teda k ničomu.

Ďalšiu verziu inteligentných okuliarov využijú väčšie spoločnosti či korporácie, ktoré ich môžu poskytnúť zamestnancom vo výrobnom alebo logistickom procese, aby im tak uľahčili a zároveň i spríjemnili manuálnu prácu.

Keď si Glass 2.0 nasadia a zapnú, tie priamo pred nimi začnú zobrazovať prostredníctvom zabudovaného head-up displeja (alebo aj HUD) informácie, aké pri svojej práci potrebujú mať neustále k dispozícii. Nemusia preto so sebou nosiť žiadne papiere a ani chodiť k osobnému počítaču. Stačí iba, keď budú pozerať priamo pred seba.

O návrate sme sa dozvedeli vďaka novej web stránke, pričom zmenou prešiel aj samotný názov. Novinka sa totiž volá Glass Enterprise Edition. Za okuliarmi však tentokrát nestojí Google, ale divízia X, ktorá spolu s internetovým gigantom patrí pod krídla spoločnosti Alphabet.

Zabudnite na Facebook

Google Glass boli po prvýkrát odhalené ešte v roku 2012, no keď obrovský hype stíchol a ľudia si začali pomaličky uvedomovať, že by mohli po príchode futuristického produktu so zabudovanou kamerou na pulty obchodov stratiť súkromie, budúcnosť ambiciózneho projektu zostala pod nátlakom verejnosti neistá. Dnes už vieme, že ho neukončili nadobro, ale iba presmerovali na diametrálne odlišný typ používateľa, ktorý nepotrebuje čítať statusy na Facebooku a ani natáčať svojho psíka počas hrania sa na záhrade.

Viac vám povie pekne spracované video nižšie, kde je vysvetlené, že čo všetko vynovené okuliare Glass umožňujú.

Total
2
Zdieľaní