Viacerí ostrieľaní analytici v tom majú jasno – súčasna hodnota jednej z najpopulárnejších kryptomien má podľa ich odhadov porásť až na 4 000 dolárov, čo po prepočte prostredníctvom súčasného kurzu predstavuje približne 3 500 eur.

Vylúčený však nie je ani pokles, no ten vraj nebude až tak výrazný ako predpokladaný rast. Bitcoin by preto mal mať pred sebou celkom ružovú budúcnosť.

Čím je jeho hodnota väčšia, tým viac sa dostáva do stredobodu pozornosti ako verejnosti, tak aj vlád, obchodov a rôznych prevádzok, kde ho môžu postupom času začať akceptovať ako plnohodnotnú alternatívu za bežné platidlá. Za elektroniku alebo kávu v takom prípade už nebude treba platiť fyzicky existujúcimi eurami a ani platobnými kartami, pretože stačí použiť iba kombináciu kompatibilného smartfónu a špeciálnej mobilnej aplikácie, kde je k dispozícii nejaký ten obnos v digitálnej mene.

Rast Bitcoinu očakáva aj špičková analytička z renomovanej spoločnosti Goldman Sachs, ktorá na základe svojich predpokladov tvrdí, že nadchádzajúca „korektívna vlna“ zdvihne hodnotu kryptomeny až nad 3-tisíc eur. Počas tej súčasnej, v poradí už štvrtej vlny môžeme ale očakávať dočasný pokles, a to pod 1 600 eur. V roku 2018 by hodnota mala vystreliť až nad 4 400 eur, pričom sa špekuluje, že v priebehu nadchádzajúcej dekády porastie dokonca až 10-násobne.

Súčasná hodnota sa podľa populárnej zmenárne Bitstamp pohybuje okolo 2 300 eur.

Legalizácia v Japonsku

Len pred niekoľkými týždňami obletela internet správa, že medzi krajiny, ktoré pristúpili k legalizácii digitálneho platidla Bitcoin, pribudlo už aj Japonsko s nezanedbateľným spotrebiteľským trhom. A keďže práve v tom období začala jeho hodnota rásť doslova raketovou rýchlosťou, viaceré online média, a to vrátane webu CNBC, začali situáciu spájať práve s touto významnou udalosťou, ktorá mala spôsobiť výrazný nárast dopytu.

TIP REDAKCIE
Bitcoin padá: Kurz klesol na hranicu 8 500 dolárov!

Ak sa teda k Japonsku v blízkej budúcnosti pridajú aj ďalšie významné trhy, ako je napríklad Rusko alebo India, z Bitcoinu sa už onedlho môže stať súčasť hlavného spotrebiteľského prúdu.