Francúzsko zakáže autá na benzín a naftu. Významný krok nastane do roku 2040

Len niekoľko hodín po tom, čo automobilka Volvo dala na známosť, že hodlá prejsť na elektrický pohon, vyšla na povrch ďalšia zaujímavá správa.

Len niekoľko hodín po tom, čo automobilka Volvo dala na známosť, že hodlá prejsť na elektrický pohon, vyšla na povrch ďalšia zaujímavá správa. Tentokrát je však reč o krajine zo západnej časti Európy, ktorá chce v priebehu dvoch následujúcich desaťročí úplne zakázať osobné vozidlá na fosílne palivá. 

Niečo podobné sme mali príležitosť počuť už aj zo strany progresívneho Nórska, no ako píše web Electrek, vtedy sa jednalo iba o akýsi cieľ obmedziť predaje áut so spaľovacími motormi a nie skutočný zákaz vlády, čo v neďalekej budúcnosti nastane vo Francúzsku. Za oznámením kontroverzných plánov stojí súčasný minister životného prostredia, Nicolas Hulot.

A hoci zatiaľ nepoznáme bližší dátum, kedy by mal avizovaný zákaz začať platiť, všetko vraj nastane do roku 2040. Dovtedy plánujú pomaličky redukovať ponuku predajcov, pričom zasiahnu aj do reklamných kampaní, informuje web Motherboard. Krajina chce totiž okolo roku 2050 dosiahnuť takzvanú uhlíkovú neutralitu, čo inými slovami znamená, že budú produkovať iba toľko uhlíka, koľko naše krehké životné prostredie dokáže vstrebať.

Zákaz automobilov fungujúcich prostredníctvom spaľovania benzínu alebo nafty je súčasťou ešte čerstvého balíčka preventívnych opatrení, aby sa súčasná situácia s globálnym otepľovaním Zeme postupom času nezhoršovala, ale naopak, zlepšovala.

TIP REDAKCIE
Huawei predstavil Watch Fit Mini, dostupnejšie hodinky s obdĺžnikovým displejom

Oznámené opatrenia preto celkom logicky súvisia s medzinárodnou klimatickou dohodou z roku 2015, ku ktorej pristúpili ako Spojené štáty americké, tak aj Čína či obrovská India. Francúzsko, samozrejme, nebolo výnimkou, keďže všetko prebiehalo na Klimatickej konferencii priamo v Paríži.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať