Hyperloop odhaľuje nové zástavky. Vlak z budúcnosti spojí aj Paríž a Amsterdam

Ďalšia veľká myšlienka Elona Muska začína naberať reálne kontúry. Tentokrát sa ale nebavíme o kopaní tunelov, a ani o čipoch do hláv, ale o vlaku, ktorý jedného dňa zase naberie rýchlosť zvuku.

Ďalšia veľká myšlienka Elona Muska začína naberať reálne kontúry. Tentokrát sa ale nebavíme o kopaní tunelov, a ani o čipoch do hláv, ale o vlaku, ktorý jedného dňa zase naberie rýchlosť zvuku. 

Európsky Hyperloop totiž nepriamo odhalil svoj ďalší spoj, ktorým podľa všetko spojí hlavné mesto Francúzska a hlavné mesto neďalekého Holandska. Dokopy tak hovoríme o zhruba 500 kilometrovej vzdialenosti, čo by futuristický vlak pri rýchlosti 1 200 kilometrov za jednu hodinu zvládol za menej ako 30 minút.

Ako píše web Futurism, za vývojom moderného dopravného prostriedku bude na území starého kontinentu stáť holandský technologický start-up Hardt Global Mobility, ktorý pozostáva z profesorov, inžinierov a ďalších špičkových odborníkov na osobnú dopravu.

Za myšlienkou stojí tím z miestnej Technical University of Delft, ktorý s ňou vyhral súťaž SpaceX a vďaka tomu nadobudli jedinečnú príležitosť vyvinúť pokročilý transportný systém, využívajúci kombináciu magnetického levitovania, zelenej elektrickej energie a nízkotlakového potrubia.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Spoj medzi Amsterdamom a Parížom by mal byť k dispozícii pre širokú verejnosť do roku 2021. Dovtedy budú prebiehať vývoj a praktické testy priamo v teréne, kde im pôjde o zdokonaľovanie kľúčových technológií. Testovacia dráha už dokonca aj existuje.

Ďalší európsky spoj vznikne medzi hlavným mestom Slovenska a českým Brnom, pričom trasa potiahne až do Prahy. A neskôr zrejme ešte ďalej. Konečným cieľom je prepojenie všetkých väčších európskych miest, takže vznikne enormne rýchla a zároveň bezpečná prepravná sieť, ktorá spraví zo vzdialenosti nepodstatnú záležitosť.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať