Snímač odtlačkov na zadnej strane. iPhone 8 môže priniesť nečakané zmeny

Internetom sa šíria dve horúce správy. Jedna tvrdí, že iPhone prinesie snímač odtlačkov, ktorý bude priamo pod displejom. Tá druhá o zmene polohy hovorí tiež, no hi-tech riešenie vymenila zadná strana.

Internetom sa posledné dni šíria dve horúce správy. Jedna tvrdí, že iPhone prinesie snímač odtlačkov, ktorý bude priamo pod displejom. Tá druhá o zmene polohy hovorí tiež, no hi-tech riešenie tentokrát vymenila zadná strana konštrukcie.

A ako dôkazu tu máme pár živých fotiek, kde by mal byť zachytený jeden z ranných prototypov netrpezlivo očakávanej osmičky s netradične umiestneným biometrickým senzorom. Čerstvé zábery, kde si všimnete aj tenké rámiky okolo displeja, teda vyvracajú len nedávno zverejnené špekulácie, podľa ktorých sa inžinierom z jabĺčka podarilo snímač integrovať priamo pod zobrazovací panel, čo by bolo skutočne inovatívne riešenie. Najmä z toho praktického hľadiska.

Treba ale opäť podotknúť, že sa tu s najväčšou pravdepodobnosťou bavíme o ešte nedokončenom produkte, takzvanom prototype, ktorý síce má premiestnený hlavný fotoaparát, no ostatné typické charakteristické črty (plastové pásiky) zostali oproti súčasnej sedmičke bez vizuálnych zmien.

V Apple zrejme experimentovali s viacerými možnosťami a ako sa ceny nevyhnutnej technológie postupom času dostali na určitú cenovú hranicu, bez váhania siahli po hi-tech alternatíve, aby tak získali konkurenčnú výhodu. Samsung a ani iní giganti z mobilného priemyslu nič také zatiaľ vo svojich vlajkových lodiach neponúkajú. Príležitosť tu teda skutočne existuje.

Podobnú bezpečnostnú technológiu začiatkom minulého roka ukázal aj americký výrobca mobilných čipsetov, spoločnosť Qualcomm, kde využil možnosti zvuku, presnejšie ultrazvuku. Dodnes ale nie je súčasťou ani jedného spotrebiteľského produktu. Očakávalo sa, že s revolučným riešením príde Galaxy S8, no nič také nakoniec nenastalo. Všetci preto teraz vkladajú nádeje do iPhonu 8.

TIP REDAKCIE
SÚŤAŽ s TECHBYTE: Vyhraj nadupanú kolobežku Navee N65 s dojazdom 65 km v hodnote 649 €!

Môže aj meškať

Len nedávno padla zmienka, že v dodávateľských reťazcoch kalifornského jabĺčka nastali väčšie problémy, ktoré môžu úplne reálne spôsobiť zmenu tradičného dátumu predstavenia osmičky. A pred pár dňami sa tak stalo opäť. Dlho sa ale nenačakáme, presunutie dňa D vraj nebude až tak katastrofické.

Viac bližších detailov zatiaľ nepoznáme. Informácie pochádzajú zo sociálnej siete Twitter, kde zaujali celkom slušnú pozornosť. Ako je to teda reálne?

Keď zoberieme do úvahy, že osmička dostane zaoblený OLED displej, čím logicky nahradia roky zaužívaný IPS LCD panel (Retinu), nejaké tie problémy nastať predsa len moli. Nie však pri ich výrobe, ktorú dostane na starosti ostrieľaný Samsung, ale pri montáži novej generácie iPhonov, ktorá prebieha v menej známych ázijských fabrikách.

Chýbajúce skúsenosti dodávateľov s netradičným typom zobrazovacej technológie a netradičným tvarom teda zrejme spôsobili, že termíny nevychádzajú podľa plánov Applu. Ide však zatiaľ iba o dohady, a nie oficiálne potvrdenú skutočnosť, takže to treba aj tak brať. Reálne by sa dalo uvažovať o októbri, maximálne novembri, kedy už pomaličky začínajú nákupné horúčky.

Total
13
Zdieľaní
Total
13
Zdieľať