android 11

LG a Android 11: V Európe dostane aktualizáciu týchto 7 smartfónov

Velvet 5G, G8X a ďalšie.

Juhokórejská spoločnosť LG nikdy nepatrila medzi aktualizačných šprintérov. Používatelia smartfónov tejto značky museli na aktualizácie čakať dlhšie a platiť to bude aj pri najnovšej verzii operačného systému Android 11.

Spoločnosť LG aktualizácie na Android 11 už rozbehla, hoci v malom meradle. Model Velvet 5G dostal aktualizáciu v januári, no na domácom trhu v Južnej Kórei. Model V60 začal získavať softvérovú inováciu vo februári, a to na americkom trhu.

Ako to vyzerá s aktualizáciami v Európe? Konkrétnejší pohľad prináša nemecká pobočka výrobcu. Na svojich stránkach zverejnila plán aktualizácií, podľa ktorého približne vieme, kedy dostanú aktualizáciu vybrané zariadenia.

android 11
Foto: LG DE

Vlastníci modelu Velvet 5G z Európy môžu očakávať doručenie aktualizácie od apríla. V druhom štvrťroku sa k nemu pripojí smartfón G8X. Nasledovať bude Velvet 4G a LG G8S, ktorých inovácia je naplánovaná na tretí štvrťrok.

V posledných troch mesiacoch roka 2021 výrobca aktualizáciu posunie smartfónom Wing, K52 a K42. Žiadne ďalšie smartfóny výrobca nespomína. To však automaticky neznamená, že aktualizáciu nedostanú.

TIP REDAKCIE
Facebook chce posilniť ochranu aktivistov a žurnalistov pred osobnými útokmi

Ich zoznam môže výrobca časom rozšíriť, spoliehať sa ale na to netreba. Skôr naopak.

Spoločnosti LG sa v biznise so smartfónmi v posledných rokoch príliš nedarí. Mobilná divízia vykazuje straty a existuje možnosť, že výrobca z mobilného odvetvia vycúva, poprípade svoje pôsobenie na trhu so smartfónmi zredukuje.

Model Velvet môžete nájsť aj u týchto predajcov:

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať