Úvod TOP

TOP

vespa

Skúter legendárnej značky Vespa s elektrickým pohonom sa začne predávať na budúci rok

Obyvateľom zaľudnených aglomerácií asi netreba predstavovať legendárnu značku Vespa (z talian. osa). Obľúbené mestské skútre produkuje výrobca Piaggio a značku Vespa si zaregistroval sám zakladateľ Enrico Piaggio už v roku 1946.

Vedci objavili vo Veľkej pyramíde v Gíze záhadnú konštrukciu

Najnovším objavom, ktorý otriasol svetom, sa stala prázdna dutina vo Veľkej pyramíde v Gíze postavenej starovekou civilizáciou pred 4 500 rokmi. Vedci ešte nevedia, čo presne je to za miestnosť alebo prečo sa tam nachádza, no mohla by odhaliť niektoré z tajomstiev, ktoré doposiaľ ľudstvo ešte nevyriešilo.

Apple priznáva: iPhone X nemá dokonalý displej, toto na ňom môžete vidieť!

Máš už nový iPhone X? Výborne, gratulujeme! Zohnať ho nebolo až také jednoduché, ako s inými telefónmi. Novinkou je aj nový displej s malým výrezom vo vrchnej časti, že?

Bitcoin mieri k hviezdam: Jeho cena prvýkrát prekonala hranicu 7 000 USD

Hodnota Bitcoinu v posledných týždňoch výrazne posilnila. Zastavila sa až na hranici 7 000 dolárov za 1 Bitcoin.

Fotoaparát Nikon D850 získal doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark pre snímač plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovky – 100 bodov

Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že fotoaparát Nikon D850 získal doteraz najvyššie hodnotenie DxOMark pre snímač plnoformátovej digitálnej jednookej zrkadlovky – 100 bodov.

Upravovanie DNA a RNA by mohlo vyliečiť viac než 15 000 chorôb

Vedci na MIT a Harvarde vynašli dve techniky pre úpravu génov, aby napravili mutácie, ktoré spôsobujú choroby ako cystická fibróza alebo svalová dystrofia.

AMD opäť útočí na Intel: Nové procesory Ryzen poženú supertenké laptopy

Ako bolo avizované, tak sa aj stalo. Ostrieľaný americký výrobca procesorov vyrukoval s dvomi horúcimi novinkami.

Priehľadné solárne články sú tu: Sklenené mrakodrapy môžu začať vyrábať elektrinu!

Doteraz si mnohí z nás solárne panely spájali s obrovskými farmami. Čierno-modré, resp. niekedy len čierne panely čoskoro môže vystriedať oku podstatne príťažlivejšie riešenie. Odborníci totiž pracujú na technológii, ktorá by im umožnila vyrobiť solárny článok, ktorý prakticky nie je vidieť.

Sony A7R III je tu: Ponúka 42,4 Mpx senzor, rýchlejšie zaostrovanie, viac FPS a zvýšenú výdrž batérie

Nová bezzrkadlovka od Sony s full frame senzorom je tu. A7R III prináša rovnaký 42,4 Mpx BSI CMOS senzor (snímač so spätným osvetlením) a navyše aj joystick pre presnejšie zvolenie bodu pre zaostrenie či duálny slot pre SD karty.

Iridium použije “flight proven” rakety pre svoje nasledujúce dve misie

Zrejme už viete, možno však nie, že Iridium je telekomunikačná spoločnosť, ktorá poskytuje celosvetové pokrytie satelitným signálom. Ľudovo povedané: prevádzkuje satelitné telefóny. Vďaka nej si môžete zatelefonovať odkiaľkoľvek na zemi (a čiastočne aj mimo nej).