Do mobilov prichádza ďalšia známa hra, tentokrát Rainbow Six

Dalo sa to čakať.

Smartfóny a tablety sú rok od roku čoraz dôležitejšou súčasťou herného priemyslu. Mobilné verzie svojich ťažiskových herných titulov vyvinulo už nejedno vývojárske štúdio. Tento rok sa ponuka značkových hier s prívlastkom „mobile“ rozšíri o ďalšiu novinku – Rainbow Six.

Strieľačkám sa na mobiloch darí. Stačí poukázať na Battle Royale hviezdy ako PUBG alebo Fortnite. S podobným úspechom si potykala aj hra Call of Duty Mobile, ktorá patrí s vyššie uvedenými titulmi medzi najziskovejšie.

Mobilnú verziu hry dostane i Battlefield, oznámil vydavateľ EA vlani v apríli. Spoločnosť zároveň pracuje na vydaní hry Apex Legends pre Android a iOS, ktorého by sme sa mohli dočkať už v tomto roku.

Pokračovať by sme mohli ďalej, napríklad hrou Diablo Immortal, na ktorú hráči čakajú od roku 2018. Najnovšie sa v systéme iOS pre tento titul objavila možnosť predbežnej registrácie. Blizzard chce okrem toho preniesť do smartfónov aj legendárny Warcraft.

Rainbow Six pre Android a iOS

Tom Clancy’s Rainbow Six sa stane ďalšou hrou, ktorá bude mobilným hráčom ukrajovať z ich voľného času. Zatiaľ nie je známych veľa detailov, spoločnosť Ubisoft ale príchod mobilnej verzie hry oficiálne potvrdila.

TIP REDAKCIE
Rodičia POZOR: Na TikToku sa šíri výzva, ktorá deti do 15 rokov nabáda na samovraždu

Vieme však, že pôjde o samostatnú verziu hry odvodenú od titulu Rainbow Six Siege z roku 2015. Cross-play bude s najväčšou pravdepodobnosťou podporovaný iba medzi platformami iOS a Android.

Mobilní hráči si tak neporovnajú sily s ich konzolovými a počítačovými náprotivkami. Jadrom hry sa stanú súboje 5 proti 5, a to v hlavnom hernom režime Útok vs. Obrana. Každá z postáv bude disponovať jedinečnými zručnosťami a zbraňami.

Rainbow Six
Foto: Ubisoft

Chýbať nebudú známe lokácie vrátane máp Bank či Border alebo ďalšie PvP režimy ako Secure Area a Bomb. Ovládanie hry Rainbow Six Mobile vývojári prispôsobia dotykovým obrazovkám, podpora externých ovládačov zatiaľ potvrdená nebola.

S trochou šťastia sa hra do aplikačných obchodov Google Play a Apple App Store dostane ešte v tomto roku. Dostupná bude zadarmo, speňaženie by mali pokryť vnorené mikrotransakcie.

Hráči, ktorí by sa chceli zúčastniť beta testovania, sa môžu zaregistrovať TU, na oficiálnej stránke hry. Áno, tvorcovia si tiež pripravili uvádzací trailer, pozrieť si ho môžete nižšie.

Total
22
Zdieľaní
Total
22
Zdieľať