Battlefield

EA ohlásil mobilnú verziu hry Battlefield, dostupná bude v budúcom roku

Na to sme zvedaví.

Spoločnosť Electronic Arts pripravuje pre smartfóny a tablety mobilnú verziu úspešnej hry Battlefield. Vydavateľ oznámil, že hru začína testovať, finálna verzia bude k dispozícii v budúcom roku 2022.

Electronic Arts tak začína napĺňať svoju víziu priniesť titul Battlefield na viacero platforiem. Ako bude mobilný Battlefield vyzerať zatiaľ nevieme, nepôjde však o kópiu verzie hry určenej pre konzoly a počítače.

EA vysvetľuje, že pôjde o samostatnú hru, ktorá bude úplne iná ako hra pre konzoly a počítače. Už od základu má byť špeciálne navrhnutá pre mobilné platformy.

battlefield
Foto: EA

Vývoj zastrešuje štúdio Industrial Toys, ktoré úzko spolupracuje s dlhoročnými tvorcami Battlefieldu, firmou DICE. Jej vlastníkom je spoločnosť Electronic Arts. Viac detailov vydavateľ neprezradil, spoľahnúť sa tak budeme musieť na informátorov, ktorí snáď v blízkej dobe prinesú ďalšie podrobnosti.

FPS hry viacerých hráčov patria medzi najobľúbenejšie, čo sa mobilných platforiem týka. Nie je preto prekvapením, že chce ich popularitu zužitkovať aj EA. Call of Duty: Mobile si v prvý týždeň od uvedenia v roku 2019 stiahlo viac ako 100 miliónov hráčov.

TIP REDAKCIE
Samsung potvrdil dátum predstavenia série Galaxy S22

Titul PUBG Mobile, ktorý vyšiel v roku 2018, tento rok v marci prekonal métu 1 miliardy stiahnutí, pripomína The Verge.

Battlefield Mobile zrejme zostane verný svojej pôvodnej koncepcii, len bude navrhnutý a prispôsobený tak, aby sa dal pohodlne hrať na smartfónoch a tabletoch.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať