Anonymous udierajú na citlivé miesto: Zverejnili zoznam vojakov, ktorí stoja za masakrom v Buči

Zoznam je dostupný vo forme 87-stranového PDF dokumentu, ktorý obsahuje až 1 648 vojenských záznamov.

Hackerská skupina Anonymous sa do vojnového konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom, ktorý koncom februára šokoval celý svet, aktívne zapája už od samotného začiatku. Rusku v tom čase vyhlásila kybernetickú vojnu, ktorú v nasledujúcich týždňoch sprevádzalo časté dehonestovanie Vladimira Putina, zhadzovanie vládnych webov či dokonca aj napájanie sa na špionážne satelity. Teraz útočí znovu, a to azda na to najcitlivejšie miesto.

Hackeri totižto zverejnili podrobný zoznam ruských vojakov, ktorí okupovali ukrajinské mesto Buča koncom minulého mesiaca. Práve osoby, ktorých mená sú uvedené na tomto zozname, majú byť zodpovedné za masaker, ktorý sa tu odohral.

Pre tých, ktorí nie sú v obraze

Buča sa nachádza severozápadne od Kyjeva, hlavného mesta Ukrajiny. Túto oblasť okupovali ruskí vojaci, ktorí mali náhodne vraždiť miestnych civilistov. Svedčí o tom niekoľko zverejnených fotografií a videí, ktoré skutočne nie sú pre slabšie povahy.

TIP REDAKCIE
Doogee S98 Pro: Štýlový odolný smartfón s termokamerou už má svoju cenu!

Objavené mŕtve telá boli rozhádzané po mestských uliciach a v nejednom prípade boli zviazané či priam neľudsky mučené. Žiaľ, obeťami sa stali aj deti vo veku od 14 do 16 rokov.

Starosta mesta, Anatolij Fedoruk, pre agentúru Reuters povedal, že v Buči bolo zavraždených vyše 300 ľudí. Tento masaker odsúdila miestna vláda, USA, Francúzsko a dokonca aj NATO, píše denník Pravda.

Anonymous bez servítky

Vzhľadom na vážnosť situácie bolo skutočne len otázkou času, kedy sa dostane aj do pozornosti hackerov z Anonymous. Ich tvrdá reakcia prišla takmer okamžite. Ako píše český web Novinky.cz, zverejnili zoznam mien, hodností a údajov o pasoch vojakov slúžiacich v 64. motostreleckej vojenskej jednotke, ktorá obsadila Buču pred 31. marcom.

Práve títo vojaci majú mať na svedomí vyššie uvedené ohavné činy. Pochopiteľne, ľudia sa po zverejnení zoznamu pustili do pátrania, pričom už o niekoľko hodín po internete kolovali aj fotografie označených vinníkov. Získané mali byť prostredníctvom sociálnych sietí.

Zoznam je dostupný vo forme 87-stranového PDF dokumentu, ktorý obsahuje až 1 648 vojenských záznamov.