apex legends mobile

Apex Legends Mobile je čoskoro tu: Toto sú minimálne požiadavky

Ak sa predbežne zaregistrujete, získate exkluzívnu odmenu.

Mobilná verzia populárnej battle royale hry Apex Legends má k hráčom opäť o niečo bližšie. Dalo by sa povedať, že sa blíži do finále. Titul, ktorý bol prvýkrát ohlásený ešte v roku 2019, by sa mal do smartfónov konečne predrať v tomto roku.

Titul Apex Legends Mobile bol vlani v apríli v rámci prvého regionálneho beta testu spustený v Indii a na Filipínach. O pár mesiacov neskôr sa hra dostala do ďalších desiatich krajín, napríklad Austrálie, Mexika alebo Argentíny.

Vydavateľ Electronic Arts teraz sprístupnil predbežné registrácie pre všetkých hráčov z celého sveta, hoci sa týkajú iba platformy Android. iOS zatiaľ zostáva bokom. To celkom dobre značí, že je titul pripravený na ostrý štart. Pokiaľ sa nevyskytne nič mimoriadne, hru by sme si mohli stiahnuť v priebehu tohto roka.

apex legends mobile
Zdroj: Google Play

Tí hráči, ktorí sa v obchode Play predbežne zaregistrujú (TU), dostanú upozornenie hneď, ako bude hra k dispozícii na stiahnutie. Okrem toho získajú ako uvádzaciu odmenu „exkluzívne“ herné položky, pravdepodobne prvky vzhľadu pre postavy, prípade iný typ kozmetických doplnkov.

Vydavateľ spolu s otvorením predbežných registrácií zverejni minimálne systémové požiadavky, ktoré musí smartfón spĺňať na to, aby na ňom mohla hra bežať.

Android

  • Snapdragon 435 / Hisilicon Kirin 650 / Mediatek Helio P20 / Exynos 7420
  • Android 6.0
  • OpenGL 3.1 alebo vyšší
  • 4 GB voľného miesta
  • Aspoň 2 GB RAM
TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovákom spustili registráciu na Disney+. Ak to stihneš, získaš 20 % zľavu!

iOS

  • iPhone 6S alebo novší
  • iOS 11 alebo novší
  • CPU: Apple A9
  • 4 GB voľného miesta
  • Aspoň 2 GB RAM

Apex Legends Mobile

Mobilná verzia hry Apex Legends bude mať veľmi blízko k jej desktopovej a konzolovej iterácii, no pôjde o samostatný titul. S podporou hrania naprieč platformami sa nepočíta. To znamená, že hráči so smartfónmi si nebudú môcť pomerať sily s hráčmi používajúcimi konzoly a počítače.

Samozrejme, celé dielo bude upravené a optimalizované tak, aby sa s ním dalo pohodlne zabávať na dotykových displejoch. Dynamická hrateľnosť by mala zostať zachovaná. V hre nájdeme niekoľko hrateľných postáv, rôzne režimy, mapy, misie a ďalšie súčasti známe aj z iných battle royale hier.

apex legends mobile
Zdroj: Google Play

Apex Legends Mobile je free-to-play hrou. Stiahnuť sa bude dať zadarmo s tým, že speňaženie vývojárom zabezpečia vnorené mikrotransakcie. Hráč si bude môcť zakúpiť rôzne kozmetické doplnky alebo sezónny balíček, vďaka ktorému získa za dosiahnuté výsledky viac odmien.

Ako bude hra na smartfónoch a tabletoch vyzerať? Prezradí to nový trailer, ktorý vývojári zverejnili spolu s otvorením predbežných registrácií. Apex Legends Mobile to nebude mať po vydaní ľahké. Na trhu bude musieť súperiť s už etablovanou konkurenciou zo sveta battle royale hier, titulmi PUBG: Mobile, Call of Duty: Mobile a ďalšími.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať