Netflix pridáva novú obsahovú kategóriu: V jeho ponuke už nájdete aj “Krátke filmy”

Netflix zareagoval na humorné video kritizujúce siahodlhé filmy.

Streamovací gigant Netflix obohatil svoju filmovo-seriálovú ponuku o novú kategóriu, v ktorej diváci nájdu krátke filmy. Ide o snímky, ktoré majú menej ako 1 hodinu a 40 minút. Informuje o tom server The Verge.

Áno, aj za hodinku a pol sa dá vyrozprávať silný príbeh, pričom nemusí ísť iba o žánrovo jednoduchšie komédie. Kto nemá čas na poriadny filmový maratón, prípade nechce v polovici dlhšieho filmu zaspať, môže si vybrať z ponuky filmov, ktoré Netflix zoradil v kategórii „Short-Ass Movies“.

Krátke filmy sú usporiadané na samostatnej stránke podľa jednotlivých žánrov. Popri komédiách a akčných filmoch sú dostupné i hororové snímky, drámy, rodinné diela a mnohé ďalšie.

kratke filmy
Foto: Netflix

Netflix touto kategóriou reagoval na video americkej televíznej šou Saturday Night Live, v ktorom komik Pete Davidson a interpret s prezývkou Gunna rapovali o tom, ako nemajú radi dlhé filmy.

Pieseň s názvom Short Ass Movies je poňatá humorne, tvorcovia si v nej z dlhých filmov uťahujú. Ich terčom sa stal napríklad ikonický film Vtedy v Amerike režiséra Sergia Leoneho.

TIP REDAKCIE
Stále ti chýba Windows 11 alebo Office? Vďaka tejto akcii ho môžeš získať zadarmo alebo VEĽMI lacno!

V snímke hrajú Robert De Niro, James Woods či Joe Pesci. Film má necelé 4 hodiny, v predĺženej režisérskej verzii dokonca 4 hodiny a 16 minút. Netflix video citoval na sociálnej sieti Twitter s poznámkou, že to považuje za dobrý nápad.

K príspevku rovno pripojil odkaz na samostatnú kategóriu, kde diváci takéto filmy nájdu. Pozornejší divák asi vie, že je v službe už dostupná kategória Filmy pod 90 minút. Netflix ju tak v podstate iba premenoval, respektíve vytvoril jej výpovednejšiu kópiu.

Ako kedysi povedal hororový mág Alfred Hitchcock, dĺžka filmu by mala byť priamo úmerná objemu ľudského močového mechúra. Sergio Leone by s ním asi nesúhlasil, dôležité však je, že sa Netflix snaží vyjsť v ústrety každému divákovi.

Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať