Netflix pripravuje anime seriál Tekken, zverejnil prvý trailer

S postavou Jina Kazamu v hlavnej úlohe.

Knižnica pôvodných anime seriálov Netflixu sa rozrastie o ďalší titul, informuje The Verge. Niekedy koncom tohto roka služba zaradí do svojej ponuky seriál Tekken: Bloodline. Presný dátum premiéry ani počet epizód zatiaľ známy nie je, pozrieť si ale môžeme prvý trailer.

Samozrejme, inšpiráciou pre nový seriál sa stala séria japonských hier Tekken (v japončine Železná päsť). Prvý diel akčnej bojovej hry vyšiel v roku 1995 na platforme PlayStation. Postupne vzniklo niekoľko ďalších, viac či menej úspešných dielov.

V seriáli od Netflixu sa podľa všetkého chopí hlavnej úlohy Jin Kazama, postava, ktorá sa premiérovo objavila v hre Tekken 3. Dej seriálu sa bude točiť okolo dobre známej tematiky – urputného boja doba so všemocným zlom, ktorý vyvrcholí súbojom v turnaji o Kráľa železnej päste.

tekken
Zdroj: Netflix

Netflix má na konte niekoľko úspešných anime seriálov. Zostáva veriť, že bude medzi nich patriť aj Tekken. Spomenúť môžeme seriál Arcane, adaptáciu populárnej hry League of Legends. Za pozornosť tiež stojí seriál Dračia krv, vychádzajúci z hry Dota 2.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

Tekken sa však nestane predlohou pre filmovú produkciu po prvýkrát. V roku 2010 vznikla dobrodružná dráma, ktorá bola všetkým, len nie dobrým filmom. Ide o jednu z niekoľkých desiatok snímok, ktorá má na webe Rotten Tomatoes združujúcom filmové recenzie hodnotenie 0 % (TU). Takéto skóre filmu udelili kritici. Hodnotenie divákov dosiahlo 31 %.

Bude Tekken: Bloodline stáť za to? Uvidíme až po premiére. Fanúšikovia anime sa môžu medzitým navnadiť prvým trailerom.