Elon Musk kúpil necelú desatinu Twitteru. Sociálna sieť sa možno konečne dočká vytúženej funkcie

Elon Musk na svojom profile zverejnil anketu, v ktorej sa pýta na názor komunity ohľadom zavedenia možnosti úpravy príspevkov.

Elon Musk oficiálne kúpil 9,2 % sociálnej siete Twitter, čím sa stal jej najväčšm stakeholderom. Kúpa mala prebehnúť ešte v polovici marca, no verejnosť sa o nej dozvedela len včera. Teraz, o deň neskôr, Musk začína využívať svoj vplyv a pokladá svojim sledovateľom otázku, vďaka ktorej môže Twitter získať jednu z doposiaľ najžiadanejších funkcií.

Viacerí používatelia sociálnej siete sa sťažujú na absenciu možnosti úpravy zverejnených príspevkov, respektíve tweetov. Tá ju však aj napriek masívnemu dopytu nikdy neuviedla.

Jack Dorsey, spoluzakladateľ Twitteru a jeho bývalý generálny riaditeľ, mnohokrát povedal, že tuho rozmýšľal nad implementáciou tlačidla pre úpravu príspevkov. Vždy však napokon cúvol s odôvodnením, že sieť nemôže vytvoriť niečo, čo by uberalo niečo z verejného záznamu, píše Digital Trends. Dorseyho podiel na vlastníctve je však po novom štvornásobne menší ako Muskov.

Úprava príspevkov môže byť realitou

Elon Musk patrí medzi najaktívnejších používateľov Twitteru, no zároveň aj medzi jeho najväčších kritikov. Na základe takmer desatinového podielu v spoločnosti tak možno usúdiť, že sociálnu sieť čakajú určité zmeny. A podľa všetkého sa začnú práve pri tlačidle pre úpravu príspevkov.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Kúpa Twitteru je pozastavená, tvrdí Musk. Čo sa stalo?

Musk na svojom profile, ktorý má cez 80 miliónov sledovateľov, zverejnil anketu, v ktorej sa pýta na názor komunity ohľadom tejto možnosti. V čase pásania tohto článku hlasovalo už 2 644 582 ľudí, z ktorých 73,4 % hlasovalo pre jej zavedenie.

Hoci hlasovanie stále prebieha, na základe uvedeného percenta je zrejmé, na ktorej strane rieky komunita stojí. A keďže vieme, ako veľmi si dáva Musk na výsledkoch svojích ankiet záležať, zrejme by nikoho neprekvapilo, keby si užívatelia Twitteru mohli už blízkej budúcnosti upravovať svoje príspevky.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať