Xiaomi 12 Ultra

Koža aj keramika: Xiaomi 12 Ultra sa odeje do prémiových materiálov

Smartfón môže stáť až 1600 eur.

Spoločnosť Xiaomi stihla v tomto roku vychrliť hneď niekoľko rôznych smartfónov, na ten najlepší však stále čakáme. Už sme spoznali Xiaomi 12, 12X a 12 Pro, ako aj dostupnejšiu triedu Redmi Note 11 a Note 11 Pro+. Očakávaný model Xiaomi 12 Ultra má na trh doraziť v máji.

Smartfón Xiaomi 12 Ultra bude natlačený tým najvýkonnejším hardvérom, na čo nakoniec odkazuje jeho označenie.

Počítať môžeme s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1+, 120 W nabíjaním, OLED displejom s QHD+ rozlíšením a 120 Hz frekvenciou alebo gigantickým foto modulom ukrývajúcim hlavný, ultraširoký a dva periskopové objektívy. Záznamovej technike na zadnej strane má dodať punc značka Leica.

xiaomi 12 ultra
Uniknutá fotka ochranného puzdra smartfónu 12 Ultra od Xiaomi. Foto: Twitter / rodent950

Pokiaľ sa klebety potvrdia, najnovšie vlajkové dielo od Xiaomi môže stáť až 1600 eur. Dôvodom takto vysokej ceny pritom nemusí byť iba pokrokový hardvér. Najnovšie správy naznačujú, že zadná strana smartfónu nebude vyhotovená iba zo skla.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku

Existovať má aj keramická a dokonca kožená verzia, ktoré budú luxusnejšie a tým pádom drahšie. Samozrejme, výrobca použije vegánsku, nie pravú kožu. Trochu zamrzí, že táto verzia môže byť dostupná len na čínskom trhu, medzinárodné publikum pravdepodobne obíde.

Vizualizácia zadnej strany smartfónu z dielne Technizo Concept

Sklo aj keramika sú klzké materiály. Naopak, povrch potiahnutý kožou podporuje istejší úchop. Plní teda aj praktickú, nielen módnu funkciu. Verzia z keramiky môže pre zmenu osloviť vyššou odolnosťou.

Nevýhodou však je, že keramika váži viac ako sklo. Xiaomi 12 Ultra v takejto verzii môže byť jednoducho zbytočne priťažký. Čokoľvek nad 200 gramov sa už dá považovať za ťažký smartfón.

Stále platí, že si na potvrdenie podrobností uvedených vyššie musíme počkať.