GoPro Hero 10 s trojnásobnou výdržou? Pomôže nové príslušenstvo

GoPro Volta ako kompaktný statív na steroidoch za 130 eur.

GoPro Hero 10 Black je momentálne asi tým najlepším zariadením, aké si môže zákazník v kategórii akčných kamier zadovážiť. Súčasná generácia je vďaka čipsetu GP2 výkonnejšia a rýchlejšia. Okrem toho sa pýši vysokou odolnosťou, kompaktnosťou, perfektnou stabilizáciou obrazu a univerzálnym využitím, čomu nahráva i rozličné doplnkové príslušenstvo.

Kamera GoPro Hero 10 Black má aj nevýhody. Tou najzásadnejšou je kompromisná výdrž na jedno nabitie. Záznam videa v najvyššom 5,3K rozlíšení pri snímkovaní 30 FPS je energeticky náročné, poctivý producent sa tak musí zásobiť náhradnými batériami, pokiaľ nechce, aby mu kamera zhasla skôr, než zachytí všetko podstatné.

hero 10 black
Foto: GoPro

V GoPro určite vedia, že ich posledná generácia kamery (ani tie predošlé) zrovna nevyhráva preteky vo výdrži na jedno nabitie. 1720 mAh kapacita modelu Hero 10 Black jednoducho nepustí. Vymysleli preto nové príslušenstvo, ktoré výdrž kamery podstatne predĺži, no zvládne toho ďaleko viac.

Nazýva sa GoPro Volta, ide o ultimátny statív, držiak do ruky, diaľkové ovládanie a externú batériu v jednom balení. V kombinácii s týmto príslušenstvom kamera dokáže natáčať 5,3K videá po dobu viac ako 4 hodín nepretržite, čo je výrazný skok vo výdrži.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Dajte si obrovský POZOR. Toto číslo vám cez SMSky potichu ukradne peniaze!
gopro volta
Foto: GoPro

Ak sa tvorca videí uspokojí so záznamom v nižšom rozlíšení, výdrž bude, prirodzene, ešte lepšia. Príslušenstvo Volta je odolné voči poveternostným vplyvom, nezľakne sa dažďa ani snehu.

Pomocou integrovanej trojnožky je možné kameru umiestniť na rovný povrch a zaznamenávať napríklad časozberné videá alebo zábery s dlhou uzávierkou. Držiak zároveň poslúži ako diaľkový ovládač, pokiaľ nie je s kamerou zrovna prepojený.

gopro hero 10
Foto: GoPro

Spustenie natáčania na diaľku funguje do vzdialenosti 30 metrov, uvádza oficiálna špecifikácia zariadenia. V spodnej časti držiaka je vložený tradičný 1/4″ závit, vďaka ktorému ho je možné pripojiť k ďalšiemu príslušenstvu, napríklad veľkému statívu a podobne.

Nabíjanie držiaka Volta potrvá približne 2,5 hodiny. Nabíjačku však zákazník v balení nenájde. Dostupné je aj reverzné nabíjanie, cez USB-C zvládne príslušenstvo nabíjať aj iné zariadenia.

gopro volta
Foto: GoPro

GoPro Volta vytiahne z peňaženiek 130 eur, čo nie je málo. Predplatitelia služieb GoPro (neobmedzené nahrávanie do cloudu a pod.) získajú príslušenstvo za výhodnejšiu cenu 90 eur, ktorá už vyzerá lepšie.

Všetky detaily nájdete na oficiálnej stránke výrobcu na tejto adrese.