Elon Musk (ne)prekvapil: Na základe ankety kúpil 9,2 % Twitteru

Muskove akcie mali na základe piatkovej záverečnej ceny hodnotu 2,89 miliardy dolárov, pričom klasifikované majú byť ako pasívny podiel.

Elon Musk pred časom zverejnil na svojom konte na Twitteri anketu, v ktorej sa pýtal svojich sledovateľov, či podľa nich sociálna sieť dodržiava zásadu slobody prejavu ako základnú potrebu pre fungujúcu demokraciu. 70,4 % z vyše 2 miliónov participantov hlasovalo, že nie. V nadväzujúcom príspevku Musk napísal, aby každý svoj hlas dôkladne zvážil, nakoľko výsledky budú veľmi dôležité.

A naozaj neklamal. Na základe správy 13G, na ktorú upozornil server The Verge, po novom vlastní 9,2 % Twitteru a stal sa tak jeho najväčším stakeholderom. Tento podiel mal kúpiť ešte 14. marca. Cena akcií spoločnosti v predburzovom obchodovaní v súvislosti s touto novinkou vzrástla o viac ako 25 %.

Elon Musk
Zdroj: CNBC.com

Určitý druh odkúpenia?

CNBC uvádza, že Muskove akcie mali na základe piatkovej záverečnej ceny hodnotu 2,89 miliardy dolárov, pričom klasifikované majú byť ako pasívny podiel. Analytik Dan Ives z Wedbush však povedal, že tento krok by mohol viesť k určitému druhu odkúpenia.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako ochrániť batériu v telefóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!

“Vzhľadom na to, že Twitter de facto slúži ako verejné námestie, nedodržiavane zásad slobody prejavu zásadne podkopáva demokraciu,” napísal Musk deň po zverejnení vyššie spomenutej ankety. Pokračoval otázkou, či je potrebná nová platforma, na základe čoho vznikli špekulácie o tom, že Musk môže uvažovať o vytvorení vlastnej sociálnej siete. Akcie však kúpil ešte 14. marca, čiže tieto úvahy z jeho strany prišli až po rozhodnutí odkúpiť podiel.

Čo sa bude diať sa dozvieme až časom. Zatiaľ nie je známe, či Musk do budúcna uvažuje o kúpe ďalších akcií, alebo si na čas vystačí s terajším podielom.