Dohodnuté: Akcionári Activision Blizzard schválili prechod pod Microsoft!

Predpokladá sa, že transakcia sa uzavrie počas fiškálneho roku spoločnosti Microsoft, ktorý sa končí 30. júna 2023.

Ešte v januári svet obletela správa o tom, že Microsoft odkupuje herné štúdio Activision Blizzard. Išlo a stále ide o vôbec najväčší hernú akvizíciu v histórii, nakoľko softvérový gigant za štúdio zaplatí až 68,7 miliardy amerických dolárov, v prepočte 95 dolárov za akciu. Proces to však nie je okamžitý a vyžaduje si mnoho sprievodných krokov. Jeden taký bol učinený včera.

Ako píše portál Dot Esports, štúdio Activision Blizzard oficiálne oznámilo, že akcionári schválili prechod pod krídla Microsoftu. V prospech uskutočnenia akvizície hlasovala drvivá väčšina, konkrétne 98 %.

“Dnešné ohromujúco podporné hlasovanie našich akcionárov potvrdzuje naše spoločné presvedčenie o tom, že spolu s Microsoftom budeme mať lepšiu pozíciu na vytváranie veľkej hodnoty pre našich hráčov, ešte väčšieho množstva možností pre našich zamestnancov a taktiež pokračovanie v našom cieli stať sa inšpirujúcim príkladom príjemného, rešpektujúceho a inkluzívneho pracoviska,” uviedol Bobby Kotick, CEO Activision Blizzard, v tlačovej správe.

TIP REDAKCIE
86 % za 10 minút? Izraelská firma ukázala nový typ batérie pre elektromobily!

Akcionári dali akvizícii zelenú, čo znamená, že sa celý proces môže posunúť ďalej. Predpokladá sa, že transakcia sa uzavrie počas fiškálneho roku spoločnosti Microsoft, ktorý sa končí 30. júna 2023. Okrem iného sa tento masívny prechod musí podrobiť kontrole regulačných orgánov.

Microsoft sa po akvizícii známeho štúdia, ktoré stojí za titulmi ako World of Warcraft, Diablo, StarCraft či Call of Duty, stane treťou najväčšou spoločnosťou vo svete gamingu.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať