pixel watch

Objavili sa živé fotky hodiniek Pixel Watch, vraj sa našli v bare

Náhodička.

Existuje pomerne veľká šanca, že Google tento rok konečne skočí do kategórie inteligentných hodiniek. S trochou šťastia by sme mohli hodinky Pixel Watch spoznať už v priebehu mája.

Napriek mnohým klebetám sa na verejnosť nedostala živá fotka inteligentných hodiniek Pixel Watch, pozrieť sme si mohli len vizualizácie. Pred pár dňami sa však situácia zmenila.

Snímky zrejme prototypu hodiniek od Googlu, no bez remienka, získal od anonymného zdroja server Android Central. K úniku sa neskôr prihlásil jeden z používateľov komunitného fóra Reddit s prezývkou „tagtech414“.

Teraz si vypýtal pozornosť znova. Tentokrát uverejnil fotky zachytávajúce hodinky Pixel Watch s už pripojeným remienkom. Vyskúšal si ich na vlastnej koži (zápästí) a priblížil, aké z nich má pocity.

pixel watch
Foto: Reddit / tagtech414

Hodinky sú spojené silikónovým remienkom o šírke 20 milimetrov, ktorý pravdepodobne pochádza priamo od Google. Nejde teda o remienok z produkcie tretej strany. K hodinkám sa však nepripája pomocou univerzálnej spony, ale vlastného riešenia.

Podľa používatelia je systém prichytenia veľmi bezpečný, hoci s ním zo začiatku bojoval. Remienok je takmer identický s remienkom zariadenia Fitbit Charge 5, s ktorým hodinky Pixel Watch zdieľajú aj rozloženie snímačov na zadnej strane.

google
Foto: Reddit / tagtech414

Používateľ nosenie hodiniek opísal ako veľmi pohodlné. Povedal, že v porovnaní s hodinkami Galaxy Watch od Samsungu ani nevie, že ich má na ruke. Pochválil korunku, ktorá ho pri ohýbaní zápästia nepichá do chrbta ruky.

Pravdepodobne za to môže konštrukcia hodiniek, ktorá je v spodnej časti vyvýšená. Hodinky ale klamú telom. Ich 14-milimetrová hrúbka nie je najmenšia. Galaxy Watch 4 sú hrubé 9,8-milimetra, Apple Watch Series 7 10,7 milimetra.

TIP REDAKCIE
POZOR: Slovenská pošta varuje všetkých. Ak vám príde toto, môžete prísť o peniaze!
hodinky
Foto: Reddit / tagtech414

Váha hodiniek sa zastavila na hranici 36 gramov. Opäť je to viac, ako pri hodinkách Galaxy Watch 4 (40 mm, 25,9 gramu). Apple Watch Series 7 sú ťažšie, v 41 mm verzii vážia 42,3 gramu. Priemer hodiniek Pixel Watch dosahuje 40 milimetrov. Ak si odmyslíme obrubu, čisto displej má priemer 30 milimetrov.

Žiaľ, pohľad sa používateľské prostredie hodiniek sme nezískali, fotky zobrazujú vypnuté hodinky. Táto oblasť sa ale možno stane predmetom ďalšej série snímok, ktoré na verejnosť s blížiacim sa predstavením určite preniknú.

pixel watch
Foto: Reddit / tagtech414

Hoci sa zdá, že ide o skutočné hodinky Pixel Watch, príbeh o tom, ako sa k nim používateľ dostal, znie dosť bizarne. Autor tvrdí, že ich našiel jeho známy v bare a dal mu ich. Pôvodne zverejnil fotky hodiniek bez remienka preto, lebo boli zabalené zvlášť, a remienok mu známy najskôr zabudol priniesť.

Ťažko povedať, či ide o rozprávku, alebo situáciu, ktorá sa naozaj odohrala. Môže ísť o nenápadnú marketingovú aktivitu, prípade mohol hodinky cielene posunúť pred oči verejnosti niekto z prostredia ich vývoja.

google
Foto: Reddit / tagtech414

Únik nápadne pripomína okolnosti spred 12 rokov, kedy sa v bare podarilo nájsť prototyp smartfónu iPhone 4, ktorý bol zamaskovaný ako iPhone 3GS. O netradičnom náleze vtedy informoval server Gizmodo.

Všetky fotografie hodiniek Pixel Watch si môžete pozrieť TU, v galérii na webe imgur.com.