sochy

Zo sídla Googlu zmizli sochy reprezentujúce Android: Kam sa podeli?

Záhada.

Spoločnosť Google v minulosti označovala jednotlivé verzie operačného systému Android názvami cukroviniek. Od tejto praxe firma upustila pri verzii Android 10. Sladké pomenovanie malo následne už iba pracovný charakter, využívalo sa interne.

Google si ku každej verzii Androidu nechal vyrobiť rozmernú sochu s tým, aby jej podoba odzrkadľovala názov sladkosti, podľa ktorej je pomenovaná. Tieto sochy mali svoje čestné miesto v blízkosti Googleplexu – sídla spoločnosti Google v kalifornskom v Silicon Valley.

Sochami sa tak mohli kochať nielen zamestnanci kráčajúci do práce, ale aj návštevníci komplexu, či už domáci alebo turisti prichádzajúci z väčších diaľok. Tieto sochy reprezentujúce operačný systém Android však záhadne zmizli, všíma si server Android Authority.

Google ich najskôr presunul do malého parku mimo návštevníckeho centra, potom sa stratili úplne. Zlodeji to ale s najväčšou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou na svedomí nemajú. Figúrky v nadživotnej veľkosti musel upratať Google.

android
Zdroj: Ali Eminov/Flickr

Areál spoločnosti Google bol v dôsledku celosvetovej pandémie ochorenia Covid-19 v posledných dvoch rokoch pustý. Oblasť sídla Googlu, do ktorej majú návštevníci prístup, je už dlhší čas uzatvorená.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede

Google mohol sochy z očí verejnosti odstrániť z dôvodu ich neuspokojivého stavu. Niekoľko návštevníkov v hodnotení oblasti v Mapách Google uviedlo, že sú sochy ošarpané a nevyzerajú dobre. Podľa iných je miesto pusté a špinavé.

Jeden z návštevníkov, ktorý sa bol pozrieť na mieste umiestnenia sôch iba pred tromi týždňami dokonca napísal, že oblasť pripomína opustené miesta z postapokalyptických filmov a seriálov.

Portál Android Authority sa pokúsil od Googlu zistiť, čo sa s Android sochami stalo, nedostal však žiadnu odpoveď. V máji spoločnosť usporiada vývojársku konferenciu Google I/O, ktorá by mohla priniesť odpoveď na to, aká budúcnosť ikonické sochy čaká.

Možno ich Google vytiahne na svetlo, už v renovovanej podobe, práve počas podujatia Google I/O. Na definitívne vyriešenie záhady si ale musíme počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať