Vivo APEX 2020

Do sveta skladačiek pribudne ďalší konkurent, zoznámte sa s Vivo X Fold

Okrem Vivo X Fold má spoločnosť 11. apríla predstaviť aj Vivo X Note, prémiovú vlajkovú loď, pri ktorej úlohu displeja zohrá 7-palcový E5 AMOLED panel od Samsungu.

Trh so skladacími smartfónmi sa v poslednom období rozšíril o značné množstvo nových konkurentov, ktorí sa snažia ukrojiť si z koláča čo najväčší podiel. Hoci segmentu stále dominuje Samsung, presadzovať sa začínajú aj iné firmy, ako napríklad Xiaomi, Honor či Oppo. A čoskoro do hry pribudne ďalší hráč.

Vlastný skladací smartfón po novom chystá aj spoločnosť Vivo. Tá u nás síce nemá až tak silné meno, no jej aktivity nepochybne majú vplyv na ostatné značky, z ktorých mnohé u nás silné meno majú.

Vivo X Fold

Ako píše server XDA Developers, skladací smartfón debutuje ako Vivo X Fold. Oficiálne predstavenie prebehne na domácej, čiže čínskej pôde, a to 11. apríla. Spoločnosť k oznámeniu o podujatí pribalila aj krátku upútavku, ktorá ukazuje elegantné krivky zariadenia vrátane výrazného foto modulu.

Optika od ZEISS a kožený poťah

Fotografia zrejme bola jedným z hlavných bodov záujmu pri vývoji tohto smartfónu, o čom svedčí pomerne dlhý záber na okrúhly modul so štyrmi objektívmi. Svoj priestor si v ňom vybojovalo aj logo spoločnosti ZEISS, ktorá je známa pre svoju vysoko kvalitnú optiku. Ďalším dôležitým aspektom, súdiac podľa upútavky, bolo pokrytie vonkajších strán. Zdá sa, že Vivo namiesto skla či plastu uplatnilo kožený poťah.

TIP REDAKCIE
Louvre z pohodlia domova či grilovačka s televízorom Terrace? So Samsungom sa to dá!

Vivo X Note

Okrem Vivo X Fold má spoločnosť 11. apríla predstaviť aj Vivo X Note, prémiovú vlajkovú loď, pri ktorej úlohu displeja zohrá 7-palcový E5 AMOLED panel od Samsungu s rozlíšením QHD+. Chýbať nebude ani špičkový čipset Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu či 5 000 mAh batéria s podporou pre 80 W nabíjanie.

Či sa skladačka dopracuje aj na náš trh zatiaľ nevieme.