mi mix fold

Mi Mix Fold: Prvý skladací smartfón od Xiaomi má v objektíve tekutinu

Liquid Lens technológia pre optické priblíženie obrazu.

Spoločnosť Xiaomi tento týždeň predstavila peknú zbierku nových produktov, ktorých plejádu uzatvára smartfón Mi Mix Fold. To najlepšie s najinovatívnejšie si tak výrobca nechal na záver.

Mi Mix Fold je prvým smartfónom s ohybnou obrazovkou značky Xiaomi. Displej samotný ale nie je najzaujímavejšou časťou zariadenia. K tomu ale neskôr. Samsung s modelom Galaxy Fold ukázal, kadiaľ vedie cesta smerom k ideálnej skladacej konštrukcii.

Sklápanie veľkej ohybnej obrazovky smerom dovnútra si osvojil aj Huawei Mate X2, Mi Mix Fold taktiež stavil na tento typ konštrukcie. Vnútorná OLED obrazovka má uhlopriečku 8,01”, pomer strán 4:3, WQHD+ rozlíšenie, maximálnu svietivosť 900 nitov a podporu pre HDR10+.

Vonkajšia obrazovka, rovnako typu OLED, disponuje 6,52” uhlopriečkou, rozlíšením 2520 x 840 pixelov a 90 Hz obnovovacou frekvenciou.

mi mix fold
Foto: Xiaomi

Smartfón podľa výrobcu znesie až 1 milión otvorení a zatvorení. Kĺb konštrukcie má byť o 27 % ľahší v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami obdobného prevedenia. Celé dielo aj tak váži 317 gramov. Verzia z keramiky je ešte o 15 gramov ťažšia.

Absolútnou novinkou je ,,Liquid Lens”. Ide objektív, ktorý je vyrobený z pružného filmu naplneného priehľadnou kvapalinou. Šošovka dokáže meniť svoj tvar podobne ako tá v ľudskom oku.

Vďaka tomu dokáže ponúknuť 3x optické priblíženie (30x digitálny zoom) a snímanie makro záberov zo vzdialenosti 3 centimetrov zároveň.

Za objektívom stojí 8 Mpx snímač obrazu, o optickej stabilizácii obrazu slovo nepadlo.

Výrobca túto technológiu vyvíjal 2 roky. Tekutina v šošovke by mala odolať aj mrazom a vyšším teplotám v pásme od -40° C do 60 °C.

mi mix fold
Foto: Xiaomi

Hlavný fotoaparát o veľkosti 1/1.52” má inak 108 Mpx rozlíšenie (Samsung GN2) a dopĺňa ho aj 13 Mpx ultraširoký fotoaparát so zorným poľom 123°.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Telekom prekvapuje, dáva 2x dáta aj 20 € kredit navyše!

Fotoaparátov sa dotýka ďalšia novinka. Výrobca použil vlastný čip pre spracovanie obrazových signálov, ktorý pomenoval ako Surge C1. Energeticky efektívnym spôsobom riadi automatické zaostrovanie, expozíciu a vyváženie bielej.

mi mix fold
Foto: Xiaomi

V tele smartfónu Mi Mix Fold sa nachádza 5 020 mAh batéria, ktorá je rozdelená na dva samostatné články s kapacitami 2460 mAh. Samozrejmosťou je extra rýchle 67W nabíjanie. Výkon dávkuje čipset Snapdragon 888 spojený s max. 16 GB operačnou pamäťou LPDDR5 a 512 GB úložiskom UFS 3.1.

Teplotu drží na uzde integrovaný chladič s odparovacou komorou v tvare motýlích krídel, termálny chladiaci gél a niekoľko vrstiev grafitových platní. Štvorica lineárnych reproduktorov nesie značku Harman Kardon. Zvuk vylepšujú 15 V zosilňovače.

mi mix fold
Foto: Xiaomi

Štandardný model chráni sklo Gorilla Glass. Verzia Ceramic má zadnú stranu z keramiky gravírovanú laserom, rám a tlačidlá v zlatej farbe.

Mi Mix Fold si môžu v predpredaji zakúpiť iba zákazníci v Číne. Základ (12/256 GB) stojí po prepočte 1300 eur, najlepšia verzia až takmer 1690 eur.

Čínske cenovky sú spravidla nižšie. Pri prípadnej medzinárodnej dostupnosti, ktorá však oznámená nebola, sa môže maloobchodná cena teoreticky priblížiť k dvom tisíckam.

Všetky detaily nájdete na blogu mi.com.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu Xiaomi Mi 10T Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať