Samsung reaguje na ruskú agresiu: Jeho produkty sa navždy zmenia!

Čo sa týka Slovenska, v čase písania tohto článku predmetné písmeno v názvoch stále stojí.

Samsung v niektorých európskych krajinách mení označenie svojich skladacích smartfónov. Konkrétne má z názvov mazať písmeno “Z”, ktoré sa stalo symbolom ruskej agresie voči Ukrajine. Galaxy Z Fold 3 tak je po novom známy ako Galaxy Fold 3, zatiaľ čo Galaxy Z Flip 3 sa mení na Galaxy Flip 3, píše MSPoweruser.

Samotný výrobca neudal dôvod pre vykonanie tejto zmeny, no experti sa viac-menej jednohlasne zhodujú na tom, že tak robí v reakcii na prebiehajúci konflikt na Ukrajine. Odstránením písmena “Z”, ktoré symbolizuje ruskú armádu, tak podľa všetkého nepriamo vyjadruje podporu napadnutej krajine.

Táto zmena sa zatiaľ objavila len na pôde Európy, konkrétne v pobaltských krajinách, no nie je vylúčené, že sa časom dopracuje aj do ďalších regiónov. Symbol má zmiznúť nielen z oficiálných označení skladacích smartfónov, ale aj z krabičiek, v ktorých prichádzajú.

TIP REDAKCIE
4ka opäť rozširuje svoje služby: Oddnes ponúka už aj internet či telku na doma!

Čo sa týka Slovenska, v čase písania tohto článku predmetné písmeno v názvoch stále stojí.

Samsung nie je jediný

Odstránenie symbolu ruskej armády (a ruskej agresie) nie je jediný krok, ktorý Samsung podnikol v úsilí podporiť Ukrajinu. Na pôde Ruska nedávno odstavil všetky svoje prevádzky a v súčasnosti na tomto území nepredáva žiadne svoje produkty. Pre tento krok sa rozhodli aj mnohé ďalšie veľké firmy, ako napríklad Apple, Microsoft či Google.