VIDEO: Takto vyzerá Rossgram, ruská napodobenina Instagramu

Ruskí podnikatelia vedeli, že zablokovanie Instagramu nechá na trhu obrovskú dieru, ktorej vyplnenie môže viesť k nemalým ziskom. A tak vznikla ruská alternatíva – Rossgram.

Rusko sa v priebehu tohto mesiaca, svojvoľne i nesvojvoľne, izolovalo od okolitého sveta viac ako kedykoľvek predtým. Viaceré medzinárodné spoločnosti v krajine ukončili podnikanie, na čo miestna vláda reagovala rôznymi zákazmi. Jeden z nich sa vzťahoval a vzťahuje aj na sociálnu sieť Instagram, ktorú zastrešuje Meta Platforms.

Zablokovanie obľúbenej sociálnej siete ruské obyvateľstvo nenieslo vôbec ľahko. Instagram používali desiatky miliónov Rusov vrátane influencerov, ktorí odrazu ostali bez práce. Poniektorí začali blokádu obchádzať pomocou VPN služieb. No tí, ktorí nechceli pokúšať nastavený systém, mali jednoducho smolu. Na chvíľu.

Ruskí podnikatelia vedeli, že zablokovanie Instagramu nechá na trhu obrovskú dieru, ktorej vyplnenie môže viesť k nemalým ziskom. A tak vznikla ruská alternatíva – Rossgram.

Ruský Instagram

Prvé zverejnené snímky prezradili, že Rossgram si od tradičného Instagramu vo veľkom požičal nielen vizuálne, ale aj funkčné prvky. V čase ich zverejnenia však sieť ešte nebola spustená, čiže sa niečo ešte mohlo zmeniť.

Oficiálny debut sociálnej siete nastal predvčerom, 28. marca. Krátko po jeho uvedení na trh sme sa dočkali videa, ktoré ukazuje, ako Rossgram vyzerá a funguje. A ako môžete vidieť na vlastné oči, je to v podstate Instagram, no s trochu inou farebnou paletou. Na zverejnené video upozornil server Fontech.

TIP REDAKCIE
Tutovka: Legendárny Dead Space čaká remake, poznáme aj dátum vydania!

Hlavná stránka je venovaná príspevkom od vami sledovaných užívateľov. Pod nimi sa nachádza možnosť “lajknutia”, komentovania či zdieľania a taktiež sekcia s komentármi. Jednoduché. Dosť však prekvapuje možnosť priameho zdieľania videí z videoplatforiem, ako je napríklad YouTube.

Influenceri sú voči Rossgramu skeptickí

Aké sú plány? Tvorcovia veria, že Rossgram v priebehu najbližších týždňoch nazbiera značnú popularitu. Influenceri sú však voči sociálnej sieti skôr skeptickí, hoci má v budúcnosti ponúknuť nástroje, ktoré im umožnia z tvorby opäť zarábať, píše Business Insider.

“Logo Rossgramu vyzerá ako by bolo vytvorené v Skicári a stále nemám poňatia, kto ho bude skutočne používať,” povedala Katya Konasova, influencerka s viac než 1 miliónom odberateľov na YouTube a 400 tisíc sledovateľmi na Instagrame.