Ruské ministerstvo obrany je po novom ministerstvo fašizmu. Aspoň tak to tvrdia Apple Maps

Áno, je pravda, že ruskú ofenzívu toto veľmi neoslabí, no prinajmenšom ide o ďalší náznak pretrvávajúcej podpory pre Ukrajinu a jej ľud.

Rusko si od hackerov len tak nevydýchne. Federácia je každý deň bombardovaná nemalým počtom útokov, ktoré cielia na kľúčové časti infraštruktúry či ofenzívy voči Ukrajine. Kybervojnu jej vyhlásila aj renomovaná hackerská skupina Anonymous, ktorá sa už stihla zmocniť aj jej špionážnych satelitov.

Niektoré útoky hackerov však majú za cieľ Rusko skôr demoralizovať alebo ponížiť, čo tiež možno považovať za akúsi formu poškodenia. Do tejto skupiny možno zaradiť predovšetkým tie útoky, ktoré urážajú priamo Vladimira Putina. Exemplárnym príkladom je zmena názvu jeho jachty na “FCKPTN”.

Ministerstvo fašizmu Ruskej federácie

Dnes tu máme ďalší útok z tohto súdka. Hackeri dokázali Rusko ponížiť už aj v prostredí služby Apple Maps, kde premenovali Ministerstvo obrany Ruskej federácie na “Ministerstvo fašizmu Ruskej federácie”. Na zmenu upozornil český portál Letem světem Applem.

TIP REDAKCIE
Creality CR-10: Lepšiu 3D tlačiareň za túto cenu nezoženiete!

Je síce pravda, že ruskú ofenzívu toto veľmi neoslabí, no prinajmenšom ide o ďalší náznak pretrvávajúcej podpory pre Ukrajinu a jej ľud.