Hackeri z Anonymous vyhlásili kybernetickú vojnu Rusku, útočia aj na weby vládnych orgánov

Hackeri nemajú v úmysle uškodiť verejnosti. Práve naopak, chcú ich ochrániť pred silnou proruskou propagandou.

Renomovaná skupina hackerov známa ako Anonymous vyhlásila kybernetickú vojnu Rusku. Oficiálne sa tak zapojila do stále sa vyostrujúceho východného konfilktu, ktorý si už stihol vypýtať niekoľko ľudských životov.

Oznámenie o vyhlásení kybernetickej vojny prišlo počas včerajších večerných hodín. Prvým cieľom skupiny mal/má byť web miestnej televíznej stanice RT, ktorá je označovaná za jeden z hlavných propagandistických kanálov ruskej vlády.

DDoS útok mal odstaviť prístup k stránke RT.com na niekoľko hodín. Hackeri však zakročili aj proti niekoľkým webovým stránkam Kremľa, ruskej vlády a ruského ministerstva obrany, píše abc.net.au.

RT.com situáciu na Ukrajine podáva zo silne proruského pohľadu. Poslanci v Spojenom kráľovstve uviedli, že tento televízny kanál je “osobným propagandistickým nástojom” ruského preizdenta Vladimira Putina a mal by byť zakázaný.

Nehackujú, ale zhadzujú

Anonymous stránky priamo nehackujú. Využívajú už vyššie spomenutý DDoS, čo je typ útoku, pri ktorom je cieľová stránka zahltená umelou premávkou. Tá má spôsobiť preťaženie danej stránky, ktorá sa tak stane značne alebo úplne neprístupná. “Je to ako keby ste sa snažili pustiť cez jedny dvere päť ľudí naraz,” uviedol Robert Potter, expert na internetovú bezpečnosť.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem

Hackeri nemajú v úmysle uškodiť verejnosti. Práve naopak, chcú ich ochrániť pred silnou proruskou propagandou, ktorá celú situáciu na Ukrajine prezentuje ako radostné oslavy na novo obsadených územiach. Ako píše server Živé.sk, zaútočiť mali už aj na niekoľkých poskytovateľov internetového pripojenia. Skupina vraj chcela narušiť prenos dát súvisiacich s ruskými vojenskými operáciami.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať