mi band 6

Xiaomi Mi Band 7: Kolujú prvé informácie. Má ponúknuť dlho žiadanú funkciu!

Xiaomi pokračuje v zlepšovaní jedného zo svojich najpopulárnejších produktov.

Onedlho to bude presne rok, čo spoločnosť Xiaomi predstavila inteligentný športový náramok Mi Band 6. To znamená, že by sme mali v blízkej budúcnosti spoznať jeho ďalšiu generáciu, ktorá sa bude logicky nazývať Mi Band 7.

Športové náramky od Xiaomi sú stálicou trhu s nositeľnou elektronikou. Mi Band je z hľadiska predajov svetovou jednotkou, čo sa tejto kategórie športových inteligentných náramkov týka. Vďačí za to najmä skvelému pomeru medzi cenou a obsiahnutou výbavou.

Xiaomi Mi Band 7 by mal podľa serveru logger.fr priniesť jednu výbornú novinku – integrovaný GPS modul pre presné určovanie polohy. Monitorovanie by malo prebiehať v dvoch režimoch: s vysokou presnosťou, ktoré však bude náročnejšie na spotrebu energie. Režim GPS+ bude menej presný, no výmenou za to sa bude náramok vybíjať pomalšie.

Na potvrdenie tejto funkcie si ale musíme počkať, zatiaľ by sme sa na ňu príliš nespoliehali. GPS modulom mal disponovať už náramok Mi Band 5 Pro, výrobca však jeho uvedenie na trh zrušil. Dúfame, že si to tentokrát nerozmyslí.

Xiaomi v novej generácii náramku pozdvihne zobrazovacie schopnosti. OLED panel dostane rozlíšenie 192 x 490 pixelov, čo napovedá, že bude o niečo širší. Obrazovka aktuálnej generácie má rozlíšenie 152 x 486 pixelov.

smart band 7
Zdroj: logger.fr

Pribudnúť by tiež mala funkcia stále zapnutej obrazovky, ktorú poznáme z väčších a drahších smart hodiniek. Náramok tak bude môcť neustále zobrazovať údaje ako čas, spálené kalórie a podobne. Nevýhodou tejto vymoženosti je, že skracuje výdrž na jedno nabitie. Ide však o voliteľnú funkciu, používateľ si ju bude môcť zapnúť alebo vypnúť podľa uváženia.

TIP REDAKCIE
Hrozí nám úplný koniec súkromia: EÚ nám chce čítať šifrované správy, priblížiť sa máme Číne

Xiaomi Mi Band 7: Nabité technológiami

Na palube budú prítomné dobre známe funkcie pre sledovanie zdravia a fyzickej kondície. Popri režimoch orientovaných na viacero druhov športov to bude monitorovanie srdcovej frekvencie, kvality spánku alebo okysličenia krvi.

Spáčov poteší funkcia inteligentného budíka, ktorá nositeľa náramku prebudí až po tom, ako vstúpi do ľahkej fázy spánku. Samozrejme, ešte pred nastaveným časom budenia. Takýmto spôsobom by malo byť ranné vstávanie príjemnejšie.

Zdroj nespomína prítomnosť NFC čipu. Xiaomi ho však ponúka v samostatnej verzii náramku, čo by malo platiť aj pre model Mi Band 7. Výdrž batérie? Teoreticky môžeme počítať s dvomi týždňami podobne ako pri súčasnej generácii.

Všetko bude závisieť od spôsobu používania a zvoleného režimu prevádzky. Jeden z režimov napríklad nechá na pozadí aktívne iba počítadlo krokov a základné monitorovanie spánku, čím by sa mala výdrž na jedno nabitie predĺžiť.

Podrobnosti o náramku sa podarilo zachytiť v rannej verzii firmvéru pochádzajúcej zo športovej aplikácie Zepp. Parametre produktu sa môžu medzičasom ešte zmeniť, počkať si tak musíme na ďalšie upresnenia, ktoré skôr či neskôr určite vyplávajú na povrch.