Tvrdá odpoveď: Rusko na domácej pôde blokuje Facebook a Twitter

Úrad Roskomnadzor uviedol, že od októbra 2020 došlo zo strany Facebooku k 26 prípadom diskriminácie ruských médií.

Rusko na domácej pôde počas včerajších večerných hodín zablokovalo prístup k sociálnej sieti Facebook. Údajne má ísť o odvetu za obmedzenia proruských štátnych médií, menovite Sputnik a Russia Today. O téme informuje The Guardian.

Obidva weby sa vyznačujú silnou proruskou propagandou a nie tak presným vykresľovaním faktov ohľadom prebiehajúceho konfliktu na Ukrajine. Meta sa aj z týchto dôvodov rozhodla ich aktivitu obmedziť ako na Facebooku, tak aj na Instagrame. Ide o rozhodnutie platné v celej EÚ a Spojenom kráľovstve. Pochopiteľne, ruskému regulačnému orgánu pre telekomunikácie sa tento krok priveľmi nepozdával.

Facebook má porušovať práva ruských občanov

Úrad Roskomnadzor uviedol, že od októbra 2020 došlo zo strany Facebooku k 26 prípadom diskriminácie ruských médií. Tvrdí, že sociálna sieť porušuje práva ruských občanov, do ktorých má spadať aj neobmedzený prístup ruských užívateľov k ruským médiám na zahraničných internetových platformách.

TIP REDAKCIE
Telekom rozširuje 5G roaming: Pribudlo týchto 9 krajín!

Rusi sa tak už do Facebooku minimálne na nejaký ten čas neprihlásia. A to nie je všetko – zablokovaná mala byť aj sociálna sieť Twitter.

Total
23
Zdieľaní
Total
23
Zdieľať