Anonymous oslepili Rusko, podarilo sa im napojiť na špionážne satelity

Aj keď satelity zrejme neostanú blokované nastálo, aj krátka odstávka je pre Rusko obrovskou a hlbokou ranou.

Hackerská skupina Anonymous zaznamenala ďalší dôležitý úspech, ktorý má a bude mať nemalý dopad na neustále sa vyostrujúci konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou. Podarilo sa im dostať do systému kontrolného centra ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos. Získala tak prístup aj ku špionážnym satelitom, píše portál Daily Mail.

Skupina minulý týždeň Rusku vyhlásila kybernetickú vojnu. Od toho času sa snaží sústrediť svoje schopnosti na to, aby krajinu čo najviac oslabila, respektíve aby čo najviac podporila obranyschopnosť Ukrajiny.

Po novom sa jej to podarilo vďaka napojeniu sa na riadiace centrum agentúry Roskosmos. Rusko využívalo špionážne satelity na sledovanie aktuálnej polohy ukrajinských ozbrojených síl, vďaka čomu dokázalo lepšie plánovať svoju ofenzívu. Anonymous tak federáciu takmer kompletne oslepil. Svojím úspechom sa pochválil na sociálnej sieti Twitter.

Aj keď satelity zrejme neostanú blokované nastálo, aj krátka odstávka je pre Rusko obrovskou a hlbokou ranou. Prinajmenšom ide o znak nádeje a taktiež toho, že ani tak rozľahlá krajina nie je nedotknuteľná. Hackerom sa nedávno dokonca podarilo zmocniť sa aj Putinovej jachty, ktorej značku upravili na “FCKPTN”. Čo tieto písmená symbolizujú asi nemusíme nikomu vysvetľovať.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím