oneplus nord 2

Za málo peňazí veľa muziky: Toto môžu byť špecifikácie chystaného OnePlus Nord 3!

OnePlus Nord 3 ponúkne nejeden parameter hodný titulu vlajkovej lode. Predovšetkým možno hovoriť o batérii, ktorá má podľa informátora podporovať až 150 W nabíjanie SuperVOOC.

Výrobca OnePlus bol a viac menej aj stále je známy pre ponuku smartfónov s vynikajúcim pomerom cena/výkon. V priebehu posledných rokov sa síce ceny jeho smartfónov navyšovali a časom to skúsil aj s plnohodnotnými vlajkovými loďami, no na svoje korene len tak nezabúda. Pôvodnú filozofiu stále udržiava pri živote, a to predovšetkým prostredníctvom radu Nord.

Tento rad debutoval v polovici roka 2020 formou prémiového smartfónu strednej triedy. Vyznačoval sa veľmi slušnou (no nie vlajkovou) výbavou a stál len niečo vyše 400 €. Neskôr sa dočkal aj niekoľkých súrodencov vrátane priameho nástupcu OnePlus Nord 2.

Obidva menované smartfóny boli predstavené v lete, pričom inak tomu zrejme nebude ani tento rok. Čo presne nás čaká? Podľa všetkého OnePlus Nord 3.

OnePlus Nord 3: Čo očakávať od výbavy?

O možnú výbavu tohto smartfónu sa podelil známy informátor Digital Chat Station prostredníctvom siete Twitter. Z jeho príspevku, na ktorý upozornil server PhoneArena, vyplýva, že OnePlus Nord 3 ponúkne nejeden parameter hodný titulu vlajkovej lode. Predovšetkým možno hovoriť o batérii, ktorá má podľa informátora podporovať až 150 W nabíjanie SuperVOOC. Proces nabíjania 4 500 mAh článku z 0 na 100 % má vďaka tejto technológii zaberať len 15 minút.

TIP REDAKCIE
Markíza Krimi: Čo bude vysielať a kedy presne začína?

Veľký displej a kopa RAM

A to nie je všetko. Prednú stranu mid-range smartfónu má pokrývať 6,7″ displej s rozlíšením FHD+, pričom chýbať zrejme nebude ani vyššia obnovovacia frekvencia. Pod kapotou vraj nájdeme procesor Dimensity 8100 od spoločnosti MediaTek, ktorý, aspoň na základe benchmarkov, dodá zariadeniu veľmi slušný výkon. Spolupracovať má s až 12 GB operačnej pamäte typu LPDDR5.

Čo sa týka optiky, hlavnú úlohu by mal zohrávať snímač IMX766 od Sony s rozlíšením 50 Mpx. Asistovať mu má 8 Mpx ultraširokouhlý objektív a 2 Mpx senzor, ktorý môže byť hĺbkový alebo makro. V kruhovom výreze na prednej strane zaujme pozíciu 16 Mpx selfie fotoaparát.

Ako to bude vyzerať s cenou?

Ak sa informátor nemýli, OnePlus Nord 3 svojej konkurencii poriadne zavarí. Dôležitá však bude cena, ktorú zatiaľ nepoznáme. Ak sa ale budeme riadiť predošlým modelom, možno polemizovať o cenovke okolo 500 €.