Privítajte nového kráľa: Fotomobil roku nemusí byť Huawei, Xiaomi ani Samsung!

Honor vytiahol eso z rukáva. Ich novinka porazila všetky ostatné smartfóny.

Jednou z najviac oceňovaných vlastností akéhokoľvek smartfónu je nepochybne jeho fotoaparát, resp. fotoaparáty. Zákazníkov lákajú veľké čísla, výkon fotoaparátov v noci, čo najväčší zoom a podobne. Aj z tohto dôvodu vznikol testovací tím DxOMark, ktorý sa čo najlepšie a najobjektívnejšie snaží porovnať schopnosti nových smartfónov.

Na prvom mieste sa posledných pár rokov striedali smartfóny čínskych výrobcov Huawei a Xiaomi. Najpredávnejšie telefóny od Samsungu či Apple o prvých priečkach mohli len snívať. Zmeniť sa to nemá ani v tomto roku. Z najnovších testov totiž vyplýva, že absolútnou špičkou vo fototestoch sa stal Honor Magic4 Ultimate, úplná novinka od spoločnosti, ktorá ešte donedávna operovala pod krídlami Huawei.

Magic4 Ultimate ponúka špičkové fotoaparáty v zložení 50 Mpx hlavného a 64 Mpx ultraširokouhlého a teleobjektívu. Výraznou zmenou je však použitie väčšieho senzora o veľkosti 1/1,12“.

Porazil Xiaomi, Huawei aj Apple

Smartfón v testoch DxOMark dosiahol úctyhodné skóre 146 bodov, čo je o 2 body viac než doterajší kráľ fotografie – Huawei P50 Pro. Magic4 Ultimate sa podarilo dosiahnuť prvú priečku v kategóriách hlavného fotoaparátu aj pri zoome. Kde sa mu až tak nedarilo je kategória natáčania videa. V tejto oblasti si aj naďalej delia prvú priečku vlajkové lode Xiaomi (Mi 11 Ultra) a Apple (iPhone 13 Pro).

TIP REDAKCIE
ASUS predstavil nové notebooky Zenbook 2022: Pri špičkovom hardvéri to naozaj nekončí!

Najsilnejšou devízou Honor Magic4 Ultimate sú teda fotografie a je pritom jedno či ich fotíte cez deň alebo v noci. Recenzenti pochválili aj výkon zoom fotoaparátu, ktorý má byť najkvalitnejší spomedzi všetkých smartfónov.

Honor sa po oddelení od materskej spoločnosti Huawei pomaly ale isto stavia na vlastné nohy. Pomalší nástup je však cítiť. Nový Honor Magic4 Ultimate je totiž stále dostupný len na domácom čínskom trhu.