Samsung Galaxy Note 20: Práve prichádza veľký update na One UI 4.1!

Samsung pokračuje v rýchlom tempe pripravovania aktualizácií.

Samsung s príchodom novej série smartfónov radu Galaxy S22 predstavil aj vynovené používateľské prostredie One UI 4.1. Teraz sa očakávaná aktualizácia dostáva aj na jedny z najobľúbenejších smartfónov – Galaxy Note 20.

Ak vám ešte aktualizácia neprišla, nezúfajte, je na ceste. Očakávať by ste mali firmvér s označením N98xFXXU3FVC5 (x sa môže meniť v závislosti od verzií Note 20 a Note 20 Ultra), píše server GSMArena. Telefón by vám mal aktualizáciu ponúknuť sám, resp. požiadať o ňu môžete aj priamo v nastaveniach.

One UI 4.1 so sebou prináša menšie aj väčšie zmeny. Okrem tradičných opráv chýb či vylepšenia bezpečnosti systému sa môžete tešiť na inteligentný kalendár schopný „čítať“ informácie o dátume v rôznych aplikáciách a následne tieto dáta importovať do kalendára pre rýchlejšie nastavenie stretnutí či iných povinností.

Malé aj väčšie vylepšenia

Medzi vylepšeniami sú aj zmeny v Samsung Pay, ktorý na Slovensku bohužiaľ nefunguje. Ak by ste však náhodou boli v krajine, kde Samsung Pay funguje, do aplikácie si môžete okrem platobných kariet nahrať aj vodičský preukaz, letenku, lístky do kina a dokonca aj kľúč od auta, vďaka čomu sa opäť približuje schopnostiam Google Pay či Apple Wallet.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý

Po novom budete mať prístup aj k funkcii RAM Plus, ktorá vyčleňuje časť úložiska, ktoré začne plniť úlohu RAM. Na výber budete mať medzi 2 GB až 8 GB.