nothing

Nothing chystá veľký debut: Budúci mesiac má uviesť na trh svoj prvý smartfón!

Vstup novej značky do sveta smartfónov je vždy zaujímavá udalosť. Pribudne tak totiž nový konkurent, ktorý môže citeľne ovplyvniť stratégie ostatných výrobcov.

Spoločnosť Nothing vznikla v januári minulého roku ako čerstvý projekt bývalého výkonného reprezentanta OnePlus, výrobcu smartfónov. Spočiatku sa predpokladalo, že sa bude sústrediť predovšetkým na audio, čo sa neskôr viac-menej potvrdilo predstavením slúchadiel Nothing Ear (1). Zrejme však napokon neostane iba pri tom.

V posledných mesiacoch sme sa dočkali mnohých únikov, podľa ktorých má značka rozšíriť svoje portfólio o nový produktový rad – smartfóny. Teraz server TechCrunch informuje, že prvé zariadenie je doslova za rohom. Predstavené môže byť už v apríli.

Carl Pei sa mal počas MWC, ktoré sa konalo od 28. februára do dnešného dňa, stretnúť s viacerými kľúčovými osobnosťami pôsobiacimi v smartfónovom priemysle, aby im ukázal svoj prototyp. Zdroj, ktorý prišiel s touto informáciou, má byť s Nothing vo veľmi blízkom kontakte. TechCrunch potvrdzuje, že videl fotografiu zobrazujúcu stretnutie Peia s výkonným reprezetantom spoločnosti Qualcomm.

TIP REDAKCIE
Na Slovensko prichádza nový hráč: Značka TECNO zamieša kartami v strednej triede
Carl Pei počas rozhovoru na podujatí TechCrunch Disrupt, ktoré sa konalo v San Franciscu v roku 2019. Foto: wikimedia.org

Transparentný smartfón?

Ohľadom potenciálneho hardvérového vybavenia nemáme v tomto momente k dispozícii žiadne podrobnejšie informácie. Nothing však zrejme uplatní podobný dizajnový jazyk ako pri svojich slúchadlách, čo znamená, že telo smartfónu môže byť do určitej miery transparentné.

Vstup novej značky do sveta smartfónov je vždy zaujímavá udalosť. Pribudne tak totiž nový konkurent, ktorý môže citeľne ovplyvniť stratégie ostatných výrobcov.