Nothing: Spoluzakladateľ OnePlus, Carl Pei, predstavil svoju novú firmu

“Premýšľali sme nad všetkým, prišli sme s ničím.”

Spoluzakladateľ spoločnosti OnePlus, Carl Pei, ku koncu minulého roka opustil svoje vysoko postavené miesto, aby sa mohol venovať novému projektu, resp. novej firme. Tú nám dnes, 27. januára, konečne predstavil. Volá sa Nothing, teda “Nič”.

Úspešná kariéra Carla Peia začala ešte v roku 2014, kedy spolu s Petom Lauom založil malý startup zameraný na smartfóny – spoločnosť OnePlus. V spolupráci s pomerne malým tímom sa dvojici podarilo predstaviť svoj prvý produkt, smartfón OnePlus One, ktorý si právoplatne vyslúžil titul zabijaka vlajkových lodí. Vyznačoval sa takmer špičkovými špecifikáciami, zaujímavým dizajnom a predovšetkým priaznivou cenovkou.

Od tej doby ubehlo už takmer 7 rokov. Za ten čas sme sa od OnePlus dočkali mnohých zaujímavých produktov, vďaka ktorým sa z malého startupu stalo jedno z najväčších mien smartfónového priemyslu.

Veľký zlom prišiel krátko po predstavení modelu OnePlus 8T. Carl Pei totižto v tom čase oznámil svoj odchod z OnePlus. Chcel sa venovať novému projektu, pri ktorom by mohol realizovať všetky svoje inovatívne nápady a plány.

Premýšľali sme nad všetkým, prišli sme s ničím.

Carl Pei

Síce to trvalo, no predsa len sme sa dočkali. Ako píše server Gizchina, Carl Pei dnes oficiálne predstavil svoju novú spoločnosť s názvom Nothing, čo v preklade znamená “nič”. Doslova. “Premýšľali sme nad všetkým a prišli sme s ničím,” stojí v tweete informujúcom o vzniku firmy.

Nothing
Zdroj: Nothing

Pochopiteľne, spoločnosť Nothing je (bude) zameraná na výrobu spotrebnej elektroniky. Žiaľ, predstavenia pilotného produktu sme sa nedočkali. Nie je teda isté, na aký typ elektroniky bude firma zameraná. Viacero špekulácií však tvrdí, že bude zameraná predovšetkým na audio, čiže slúchadlá, reproduktory a podobne. Či je to pravda by sme sa mali dozvedieť ešte v prvej polovici tohto roku.

Do Nothing investoval aj Casey Neistat

Na rozdiel od mnohých iných spoločností, Nothing nezačína s prázdnymi rukami. Carl potvrdil, že v decembri získal pomerne vysoké investície o výške 7 miliónov dolárov. Takáto objemná čiastka bude stačiť na viac než len rozbehnutie.

Zoznam investorov obsahuje viacero významných mien, ako napríklad Tony Fadell (bývalý CEO spoločnosti Nest a vynálezca iPodu), Kevin Lin (spoluzakladateľ platformy Twitch), Steve Huffman (spoluzakladateľ a CEO siete Reddit), Josh Buckley (CEO spoločnosti Product Hunt) či dokonca Casey Neistat (známy YouTuber).

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať