Úprimný názor: Je na tom Battlefield 2042 skutočne až tak zle?

Chápem, že nie každý je s hrou spokojný a tento postoj rešpektujem. Každý má jednoducho iné nároky. Osobne si však nemyslím, že si zaslúži až tak drastické pranierovanie.

Battlefield 2042 sa naprieč hráčskou komunitou nepovažuje za zrovna úspešný projekt. Hra od svojho uvedenia na trh získavala skôr negatívne hodnotenia, čo si možno overiť napríklad v prostredí Steamu. Vznikli dokonca aj petície, ktoré EA žiadajú o návrat peňazí. Jedna z nich nedávno prekročila hranicu 200 tisíc podpisov.

Všeobecný obraz na stav hry by sme teda mali. Battlefield 2042 som si kúpil aj ja, hoci som na adresu titulu nepočul mnoho pekných slov, dokonca ani od viacerých svojich známych. A hoci súhlasím, že trpí mnohými nedostatkami, nemyslím si, že je to skutočne až také zlé. Dovoľte mi moje stanovisko objasniť trochu podrobnejšie.

Bizarné chyby

Áno, Battlefield 2042 nie je dokonalý. Sám som sa nejedenkrát pristihol, ako spoza monitora nadávam na v niektorých prípadoch až bizarné chyby. Stalo sa mi napríklad, že som si v kľude bežal obsadiť vlajku, no z ničoho nič si to moja postava bez akéhokoľvek dôvodu namierila čelom k zemi a následne zomrela. Nestávalo sa to často, no stalo sa to viac ako raz.

Nedostatkov, ktorými hra trpí, je viac. Stávalo sa mi napríklad, že sa mi nedalo prikrčiť či si ľahnúť. Vyriešiť sa mi to podarilo až stisnutím klávesy “E”, ktorá je v PC verzii bežne nastavená ako tlačidlo interakcie s vozidlami a ďalšími predmetmi.

Stretol som sa aj s recenziami, ktoré odsudzovali Battlefield 2042 za nedostatok obsahu. S týmto súhlasím a zároveň nesúhlasím. Súhlasím, že dlhodobé hranie môže pre niektorých pôsobiť ako príliš repetitívne a fádne – pripojíte sa do mapy, obsadzujete vlajky, zneškodňujete protivníkov a dúfate vo výhru.

Uľavme od pranierovania

No na druhú stranu, Battlefield 2042 má pre mňa celkom atraktívny systém odmeňovania hráčov za investovaný čas. Na výber majú z viacerých špecializácií, pri ktorých môžu zbierať rôzne ocenenia, odznaky, pričom zabudnúť nemôžeme ani na odomykanie nových zbraní (a ich úprav) či vozidiel.

Chápem, že nie každému toto stačí. Okrem iného však aktívne hrávam aj CS:GO, ktoré je “o tom istom” už dlhé roky a miliónom hráčov to stále neprekáža. No nech už je to v tomto ohľade ako chce, jedno je isté – Battlefield 2042 by som rozhodne neoznačil za nudnú hru.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S23 prekročí hranice fotografie: Na ceste je až 200 Mpx objektív!

Práve naopak, svoj čas, ktorý som do nej doposiaľ investoval, som si viac užil ako neužil. Hrávam s priateľmi, vďaka čomu máme vždy o zábavu vystarané, aj napriek občasným chybám. A aj keď hrávam sám, nemám pocit, že mrhám svojím časom.

A čo navyše, Battlefield 2042 v blízkom období čaká aktualizácia, ktorá by mala aktuálne nedostatky eliminovať. Síce to EA celkom trvalo, no lepšie neskoro ako nikdy.

Aby som to zhrnul, chápem, že nie každý je s hrou spokojný a tento postoj rešpektujem. Každý má jednoducho iné nároky. Osobne si však nemyslím, že si zaslúži až tak drastické pranierovanie. Uvidíme, možno sa môj názor o pár týždňov či mesiacov zmení, no vidím to ako veľmi nepravdepodobnú eventualitu.

Battlefield 2042: Na čom hrávam?

Battlefield 2042 je dostupný na PC, Xbox aj PlayStation. Ja si akčné boje vychutnávam na hernom notebooku ROG Zephyrus M16 GU603 od spoločnosti Asus. Jednoducho povedané – je to neskutočný stroj. Medzi hlavné črty tohto notebooku patrí špičková 8 GB grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3070, vďaka ktorej hra vyzerá priam famózne. Dôležitú úlohu zohráva taktiež procesor, ktorého úlohu plní Intel Core i7-11800H.

A tu prvotriedna výbava nekončí. Zabudnúť nemôžem ani na nádherný displej s rozlíšením 2 560 x 1 600 pixelov (QHD), obnovovacou frekvenciou 165 Hz a odozvou len 3 ms. Veľmi poteší aj podpora pre technológiu Dolby Vision či 100-percentné pokrytie farebným gamutom DCI-P3. Čo sa týka pamätí, k dispozícii je 1 TB interného úložiska a 16 GB bleskovej RAM.

Battlefield 2042 je graficky pomerne náročnou hrou. Bolo mi jasné, že keď ju rozbehnem na maximálych detailoch, musím sa nachystať na podpriemerné snímkovanie a značné záseky.

Osobne som preferoval nastavenie na stredných grafických nastaveniach pri rozlíšení 1 920 x 1080 pixelov. Zapol som aj funkciu DLSS, konkrétne na možnosť “vyvážené”. Pri tejto konfigurácii som si dokázal vychutnať hru pri elegantnej plynulosti. Samozrejme, počas intenzívnych bojov s vysokým počtom efektov snímkovanie utrpelo mierne straty, no nikdy to nebolo nič strašné. Priemerne som sa zaznamenával okolo 65-90 FPS.

Hrávate Battlefield 2042 aj vy? Aký je váš názor na jeho aktuálny status?

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať