Koniec Facebooku a Twitteru? Elon Musk uvažuje o vlastnej sociálnej sieti!

“Vážne nad tým rozmýšľam,” napísal Musk v príspevku, ktorým odpovedal na otázku, či plánuje vybudovať vlastnú sociálnu sieť.

Elon Musk, renomovaný vizionár a šéf viacerých svetoznámych spoločností, ako Tesla či SpaceX, možno chystá ďalší ambiciózny projekt – vlastnú sociálnu sieť.

Táto teória vychádza z hŕstky príspevkov, ktoré Musk počas víkendu zavesil na Twitter. Celkom rázne v nich vyjadril svoj nesúhlas demokratickosťou tejto sociálnej siete. Taktiež dodal, že je potrebná určitá zmena. O novinke píše publikácia Mashable.

Ako prvú zverejnil anketu, v ktorej sa svojich sledovateľov opýtal, či podľa nich Twitter dodržiava zásadu slobody prejavu. “Sloboda prejavu je nevyhnutná pre funkčnú demokraciu,” napísal. “Myslíte si, že Twitter dôsledne dodržiava túto zásadu?”

Táto anketa bola zverejnená 25. marca. V čase písania tohto článku hlasovalo už 2 035 924 užívateľov, pričom až 70,4 % hlasovalo za možnosť “nie” a len 29,6 % za možnosť “áno”.

Elon Musk a nová sociálna sieť

Priebeh ankety pozorne sledoval aj sám Elon Musk, ktorý pri pohľade na výsledné percentá položil komunite stručnú otázku: “Je potrebná nová platforma?”

Práve táto otázka vzbudila vlnu špekulácií o tom, že Musk plánuje založiť vlastnú sociálnu sieť. A hoci to ešte nie je isté, pri pohľade na predošlé vizionárove aktivity na Twitteri by sa asi nikto nečudoval, ak by to bola pravda.

TIP REDAKCIE
TOP 10: Orange zverejnil rebríček najpredávanejších smartfónov s OS Android

Ako príklad možno použiť príspevok, v ktorom sa sledovateľov pýtal, či má predať 10 % svojich akcií v spoločnosti Tesla. Viac ako polovica zahlasovala za možnosť “áno”, a tak ich napokon naozaj predal. Zopakuje sa podobný scenár aj v tomto prípade? Je to vysoko pravdepodobné. “Vážne nad tým rozmýšľam,” napísal Musk v ďalšom príspevku, ktorým odpovedal na otázku, či plánuje vybudovať vlastnú sociálnu sieť.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať