Elon Musk sa môže do roku 2024 stať prvým bilionárom na svete!

Biliónovú hranicu by mali v najbližších rokoch dosiahnuť aj iní miliardári, no určite nie skôr ako Musk. Jedným z nich je napríklad Zhang Yiming, zakladateľ TikToku.

Renomovaný vizionár Elon Musk minulý rok oficiálne prekonal Jeffa Bezosa a stal sa najbohatším človekom na Zemi. Paradoxne, Musk mnohokrát prehlásil, že mu na majetku, predovšetkým na tom hmotnom, až tak nezáleží. Hodnota jeho bohatstva však aj napriek tomu rastie, pričom už v roku 2024 by mohla presiahnuť hranicu 1 bilióna dolárov, píše Teslarati.

Aktuálne sa hodnota bohatstva Elona Muska pohybuje okolo 267,3 miliardy dolárov, čo je o cca 78 miliárd dolárov viac, než čím sa môže chváliť Jeff Bezos, uvádza Forbes. Za tento ohromný obnos môže vďačiť predovšetkým väčšinovému vlastnístvu spoločnosti Tesla zameranej na výrobu elektromobilov. Práve jej hodnota v roku 2020 napredovala priam raketovým tempom. Pomohli však aj iné firmy, ako napríklad SpaceX.

“Od roku 2017 vykazuje Muskovo bohatstvo priemerný ročný nárast o 129 %,” píše Yahoo Financie. Ak by si toto tempo udržal aj do budúcnosti, už v roku 2024 by jeho čistá hodnota činila 1,38 bilióna dolárov. V tom čase bude mať 52 rokov. “SpaceX generuje obrovské príjmy tým, že vládnym a komerčným klientom účtuje poplatky za posielanie rôznych vecí do vesmíru vrátane satelitov, zásob pre ISS a ľudí.”

tesla
Šéf automobilky Tesla, Elon Musk. Foto: wikimedia.org

Bude prvý, no nebude sám

Biliónovú hranicu by mali v najbližších rokoch dosiahnuť aj iní miliardári, no určite nie skôr ako Musk. Jedným z nich je napríklad Zhang Yiming, zakladateľ TikToku, ktorého čistá hodnota majetku by mala do roku 2026 prekonať úroveň 1 bilióna dolárov. Ak by sa mu to podarilo, stal by sa najmladším biliónárom vôbec. V tom čase bude mať 42 rokov. Pre porovnanie, Bezos by mal túto hranicu dosiahnuť niekedy okolo roku 2030.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí