Elon Musk má predať 10 % svojich akcií Tesly: Peniaze použije na zaplatenie daní

Celkovo sa do ankety zapojilo vyše 3,5 milióna ľudí, pričom 57,9 % je za predaj akcií a 42,1 % je za to, aby si Musk akcie ponechal.

Svetoznámy vizionár, Elon Musk, sa rozhodol ponechať časť svojho majetku v rukách internetu. Na Twitter zavesil anketu, v ktorej nechal sledovateľov rozhodnúť, či má predať 10 % vlastnených akcií Tesly a následne finančné prostriedky použiť na zaplatenie daní. Ako inak, väčšina hlasovala v prospech tohto rozhodnutia.

Musk túto anketu zverejnil v súvislosti s nedávnym legislatívnym návrhom na zdanenie nerealizovaných ziskov, čiže ziskov existujúcich len na papieri, ktoré sa stanú skutočnými až po predaji investície. Práve tie totiž majú miliardárom umožňovať vyhnúť sa plateniu daní. Musk vysvetlil, že od svojich spoločností dostáva platby len vo forme akcií, a teda nie vo forme hotovosti či prémií. Preto, ak chce zaplatiť dane, musí časť akcií predať, píše Gizmodo.

Podľa denníka The Wall Street Journal vizionár vlastní viac ako 17 % akcií spoločnosti Tesla, čo má byť ekvivalentom hodnoty prevyšujúcej 200 miliárd amerických dolárov (173 miliárd eur). Predaj 10 % tak reprezentuje približne 21 miliárd dolárov (18 miliárd eur).

TIP REDAKCIE
Vedci vyvinuli nový implantát: Po zavedení do tela sa rozpustí

“V poslednom čase sa veľa hovorí o tom, že nerealizované zisky sú prostriedkom na vyhýbanie sa plateniu daní, čo je dôvod, prečo navrhujem predaj 10 % mojich akcií Tesly,” uvádza Elon vo svojej ankete. “Budem sa riadiť výsledkami tejto ankety, nech už dopadne akokoľvek.” Výsledky ankety si môžete pozrieť pod týmto odsekom.

Celkovo sa do ankety zapojilo vyše 3,5 milióna ľudí, pričom 57,9 % je za predaj akcií a 42,1 % je za to, aby si Musk akcie ponechal. Výsledok je teda jednoznačný, avšak od skončenia hlasovania sa šéf Tesly k tejto téme nevyjadril. No na druhú stranu, predaj tak obrovskej časti akcií nie je niečo, čo sa dá vyriešiť zo dňa na deň.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať