Anonymous pokračujú v ofenzíve: Hackli ruský úrad zodpovedný za cenzúru, zverejnili 820 GB dokumentov

Zverejnené dokumenty poukazujú na to, že Rusko cielene mení rétoriku tak, aby zastreli inváziu na Ukrajine.

Skupina Anonymous pokračuje v kybernetických útokoch na Ruskú federáciu. V ich najnovšom počine sa zamerali na ruskej federálnu agentúru zodpovednej za monitorovanie a cenzúru médií – Roskomnadzoru. Hackerom sa podarilo získať tajné dokumenty a nie je ich málo. Skupina totiž zverejnila celkom 360 000 súborov (820 GB).

Medzi cenzúrovanými dokumentmi, ktoré sa Anonymous podarilo získať a zverejniť, boli aj také, ktoré boli datované 5. marca. Hovorili o tom, že Kremeľ cenzúroval všetko, čo popisovalo „špeciálnu misiu“ ako inváziu na Ukrajinu.

Roskomnadzor pristúpil k zakázaniu Facebooku po tom, ako sociálna sieť označila ruské články za fakticky nepresné. Rovnaký osud podľa dokumentov môže čakať aj ruskú Wikipediu, na ktorej sa už nachádza článok o invázii.

Nie je to tak dávno, čo sa Anonymous podarilo nabúrať do vysielania niekoľkých televízií, v ktorých následne nahradili vysielaný program za zábery zo zničenej Ukrajiny. Okrem toho vo vysielaní zobrazovali aj správu o tom, že „normálni Rusi nepodporujú vojnu“.

TIP REDAKCIE
Android 13 prichádza v druhej beta verzii. Pozrite sa, čo všetko pribudlo!

Anonymous proti Rusku vedú kybernetickú vojnu od spustenia invázie 24. februára. Hackerom sa podarilo nabúrať do mnohých ruských vládnych webov, vytvorili web, vďaka ktorým mohli ľudia posielať e-maily náhodným Rusom a podporili tak šírenie pravdy o tom, čo sa na Ukrajine skutočne deje.