AKTUÁLNE: Anonymous opäť hackli ruské televízie. Program nahradili zdevastovanou Ukrajinou

Skupina Anonymous opäť udrela. Ruské televízie vysielali skutočné zábery z Ukrajiny.

Hackerská skupina Anonymous sa opäť vyznamenala. Utajeným hackerom sa totiž podarilo nabúrať do systémov streamovacej služby Wink a IVI, vďaka čomu získali prístup k obrovskému publiku, informovali na Twitteri.

Vďaka prístupu k streamovacím službám tak boli schopní nahradiť živé vysielanie na kanáloch ako Russia 24, Channel One či Moscow 24 skutočnými zábermi zo zdevastovanej Ukrajiny. Cieľom útoku bolo poukázanie skutočných následkov „špeciálnej misie,“ ktorú takmer pred dvoma týždňami odštartoval ruský prezident Vladimir Putin.

Skupina Anonymous pokračuje v kybernetickej vojne proti Rusku. Nabúrať sa do televízneho vysielania sa im už podarilo aj pred pár dňami. Následne sa im podarilo znefunkčniť nabíjačky na elektromobily a na displejoch nabíjacích staníc zobraziť odkaz „Putin je k****“.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Anonymous chcú pomôcť tak, ako vedia. Jednou z hlavných schopností, ktoré skupina demonštrovala od začiatku konfliktu je informovanie ruských obyvateľov o tom, čo sa za hranicami s Ukrajinou skutočne deje.

Je to ale zdĺhavý proces, ktorý tak skoro pravdepodobne neskončí.  

Total
49
Zdieľaní
Total
49
Zdieľať